Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 90r 20i żarzy się kontrolka akumulatora

30 Paź 2006 10:00 1934 5
  • Poziom 21  
    Witam po sprawdzeniu jak ładuje to jest 13.60 a jak odłączę masę to ładuje po dodaniu gazu nawed 14. 60 a jak włączę światła i wentylator na 4 i resztę to nawed spadnie ładowanie do 12.00 o tak też było że jak mam odłączoną masę i włączę światła to zgaśnie samochód i od czego mam zacząć żeby nie żarzyła się ta kontrolka pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    najprawdopodobniej to tym odłączeniem masy narobiłeś sobie jeszcze większego wydatku , spierniczyły się diody NIE WOLNO ODŁĄCZAĆ AKU JAK SILNIK PRACUJE
  • Poziom 21  
    po założeniu masy łąduje normalnie czyli 13.60 ale nadal się żarzy kontrolka jak mam załączone światła itd. pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Sprawdź/Wymień diody w alternatorze i sprawdź stabilizator może. Miałem w omedze B coś takiego 2.0 benz i jak dodawałem mu gazu ta kontrolka się tak jasna robiła że całe zegary mogła podświetlić :)
  • Poziom 10  
    Oczywiście kolega czr ma racje pomoże wymiana diód w alternatorku
  • Poziom 15  
    potwierdzam to opisali poprzednicy, ja miałem podobną sytuację w omie B .wystarczy że jedna dioda padła w prostowniku i już będzie za małe napięcie ładowania. nie baw się klemami jak silnik pracuje bo sobie popalisz elektronikę w samochodzie, jak wymienisz mostek ( delko ma niewymienne diody- przynajmniej u mnie ) to powtórnie sprawdź napięcie ładowania na biegu jałowym, na ok2,5-3 tyś obr. i pod obciążeniem świateł i innych odbiorników, powinno ono zawierać się w przedziale 13,8-14,4V.