Chcialbym zbudowac prosty limiter oparty o sumator napiec, tylko nie wiem jak rozwiazac kilka problemow. Zasada dzialania ma byc taka ze po przekroczeniu pewnej wartosciu Uwe+, pojawia sie na Uwe- sygnal ujemny ktory wyrownuje poziom sygnalu do zadanej progowej wartosci, przez co Uwyj miesci sie w okreslonym przedziale.
1.Nie wiem jednak w jaki sposob moge sprawdzac kiedy prog ten zostal przekroczony(podejzewam ze tez jakims wzmacniaczem)
2.W jaki sposob obliczac jaki sygnal ujemny musi zostac wygenerowany
3.Jak wytwarzac ten ujemny sygnal w zaleznosci od obliczen.
Mam pomyslec nad czyms takim na zajecia wiec musi to byc koniecznie oparte o sumator. Czekam na wszelkie sugestie.
1.Nie wiem jednak w jaki sposob moge sprawdzac kiedy prog ten zostal przekroczony(podejzewam ze tez jakims wzmacniaczem)
2.W jaki sposob obliczac jaki sygnal ujemny musi zostac wygenerowany
3.Jak wytwarzac ten ujemny sygnal w zaleznosci od obliczen.
Mam pomyslec nad czyms takim na zajecia wiec musi to byc koniecznie oparte o sumator. Czekam na wszelkie sugestie.