logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zbudować limiter na wzmacniaczu sumującym z kontrolą progu?

k3nnymusic 31 Paź 2006 07:22 797 0
REKLAMA
  • #1 3171435
    k3nnymusic
    Poziom 10  
    Posty: 20
    Chcialbym zbudowac prosty limiter oparty o sumator napiec, tylko nie wiem jak rozwiazac kilka problemow. Zasada dzialania ma byc taka ze po przekroczeniu pewnej wartosciu Uwe+, pojawia sie na Uwe- sygnal ujemny ktory wyrownuje poziom sygnalu do zadanej progowej wartosci, przez co Uwyj miesci sie w okreslonym przedziale.
    1.Nie wiem jednak w jaki sposob moge sprawdzac kiedy prog ten zostal przekroczony(podejzewam ze tez jakims wzmacniaczem)
    2.W jaki sposob obliczac jaki sygnal ujemny musi zostac wygenerowany
    3.Jak wytwarzac ten ujemny sygnal w zaleznosci od obliczen.
    Mam pomyslec nad czyms takim na zajecia wiec musi to byc koniecznie oparte o sumator. Czekam na wszelkie sugestie.
  • REKLAMA
REKLAMA