logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Samsung E330 przed zdjęciem Locka był zasieg po już Nie MA!?

1Paluch1 31 Paź 2006 07:39 2984 30
REKLAMA
  • #1 3171466
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Witam BARDZO SERDECZNIE

    Mam Samsunga E330 i przyjechał do mnie z Niemiec miał simlocha i angielskie Menu przed zdjeciem LOCKA mogłem zadzwonic pod 112
    Gdy przyszło co do czego zdjełem Simlocka z wielkim truden nie wiem dlaczego ale poszedł ale po tym nie zobaczyłem zasiegu i nie mogłem juz zadzwonic pod 112 .

    Co robić czy wymiana softu pomoże???
    Jeśli pomoże wymianka softu to moge prosić Soft do tego telefonu pod TORNADO ???

    Z góry SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3174577
    adrianw
    Poziom 24  
    Posty: 768
    Pomógł: 56
    Ocena: 25
    zresetuj go i zobacz czy pomoże *2767*2878# , masz E330 czy E330n ? lcd wyświetla dobrze ?? a zrobiłes beckup przed fleshowaniem ? moze telefon miał taką usterkę wcześniej
  • REKLAMA
  • #3 3175905
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Nie zrobiłem nic z nim nie flashowałem tylko unlock dałem i RESET NIMI czy cos takiego odrazu obok UNLOCKA w Tornadzie to jest .
    E330 bez n i wyświetlacze normalnie świecą łądnie .
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 3176039
    Manix
    Poziom 24  
    Posty: 636
    Pomógł: 59
    Ocena: 21
    Wgranie epromu i reset powino pomóc.
  • #5 3176097
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    A podeślesz mi pliki na paluch62(_at_)wp.pl ??? i powiedz jeszcze jak je wgrać ???
  • Pomocny post
    #6 3176400
    Manix
    Poziom 24  
    Posty: 636
    Pomógł: 59
    Ocena: 21
    Niestety nie mam epromu pod tornado tylko pod ust pro-2.
  • #7 3177849
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    a skąd bym mógł zassać ten eprom pod Tornado jakby ktoś wiedział prosze o linka albo podeślijcie na maila paluch62(_at_)wp.pl
  • #8 3182804
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Ktoś mi powie co moge z nim zrobic???
    Skąd wziąśc eprom i wogle co zrobic???
  • Pomocny post
    #9 3185246
    swistak_one
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    polecłą bym google.pl i tam popatrzeć
  • Pomocny post
    #10 3185295
    sim
    Poziom 28  
    Posty: 766
    Pomógł: 149
    Ocena: 7
    Imei jest prawidłowy?
  • Pomocny post
    #11 3185417
    Fazii
    Poziom 32  
    Posty: 2337
    Pomógł: 226
    Ocena: 23
    Witam, skoro sim lock zostal zdjety, to jak sie zachowuje teraz telefon? czy jak wybierasz numer, to odrazu nie laczy, czy laczy i po czasie rozlacza, co jest na wyswietlaczu (czy jest zalogowany do sieci i czy jest zasięg?), opisz wszystko co widzisz na LCD.

    Pozdrawiam
    Fazii
  • #12 3186493
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Tak wogle sie nie załancza SIEĆ wogle zero sieci i zasiegu a przy próbie połączenia nic długo sie łączy jak będe w domu jeszcze raz dobrze zobacze co się dzieje z nim
  • #13 3188572
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Teraz to sie z nim dzieje coś dziwnego
    Bo zaałapał sieć miał przez 3 minuty jak go załączyłem
    włączyłem aparat troszke sie zaczoł przycinać i wyłączyłem go załączyłem jeszcze raz sieć miał przez mniej niż 2 min i znikła i kolejny raz sie przycinał po włączeniu go treci raz sieci nie zobaczyłem :/
  • Pomocny post
    #14 3188789
    swistak_one
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    a zobacz może jak go przefleszujesz coś pomoże prubowałeś
  • #15 3189304
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    No nie POSIADAM softu do niego MOŻE ktoś by mi udostępnił go pod TORNADO ???

    A i załważyłem że jak jest zasieg to za to klawiatura mi nie chodzi
    czyżby taśma była PRZERWANA gdzieś albo coś ????
  • Pomocny post
    #16 3189556
    Fazii
    Poziom 32  
    Posty: 2337
    Pomógł: 226
    Ocena: 23
    Zasieg nie ma raczej nic wspolnego z tasma, chyba, zeby gdzies przywierala, co jest raczej malo prawdopodobne, a fakt jej uszkodzenia odnosnie problemow z klawiatura jak najbardziej realny, i moze to tylko zbieg okolicznosci. Poszukaj softu do samsunga, jest tego sporo, sa softy do naprawy epromu, wgrywania SW za free, sprobowal bym tez przepisac IMEI.
  • Pomocny post
    #17 3189840
    swistak_one
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    a zobacz jak rozbirzesz telefon czy niema zimnych lutów przy antenie bac czy na stykach niema zanieczyszczeni może to pomoże
  • Pomocny post
    #19 3193683
    sim
    Poziom 28  
    Posty: 766
    Pomógł: 149
    Ocena: 7
    Kol. 1Paluch1 opisał co zrobił: nie wie jak - ale zdjął loka z e330
    i my nie wiemy po co - zrobił format.
    Więc sprawa jest softowa, a nie taśma, zimne luty czy jakieś warystory.
    W samsungach zawsze jest ryzykowne robienie jakichkolwiek formatów, czy to z klawiatury czy przez kabel. Skutki są trudne do przewidzenia.
    Zatem pytam jeszcze raz czy po formacie np. nie wywaliło koledze imei-a.
    I po raz kolejny proponuję - róbcie samsungi programami samsungowymi.
  • #20 3193781
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Imei jest ok to co zrobić ???

    Przeflaszować bym przeflashował jakbym miał softa pod TORNADO moze ktos zażuci softa na Forum albo na maila do mnie ???

    paluch62(_at_)wp.pl
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #21 3194022
    sim
    Poziom 28  
    Posty: 766
    Pomógł: 149
    Ocena: 7
    Polski jest w e330xddl2 - nawet na google znajdziesz.
    Scp_Downloader_1.77 jest potrzebny.
    Resety porób np nsdongle.
  • #22 3194217
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    A to są programy tak ??
    i Będą działać pod TORNADEM ????
  • Pomocny post
    #23 3194402
    swistak_one
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 7
    powinno
  • Pomocny post
    #24 3194424
    sim
    Poziom 28  
    Posty: 766
    Pomógł: 149
    Ocena: 7
    Wszystko jest również na elektrodzie, użyj klawisza 'szukaj'.
    Poza tym programy te pracują samodzielnie - tornado ew. jako directcom zamiast zwykłego kabla.
  • #25 3200749
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Więc zrobiłem FLASHA poszło ok zasięg niby jest
    ale dwa razy mi sie zdażyło że mu uciek na troche i co moze być ??

    Moze cos nie dociska ??

    Dodano po 2 [minuty]:

    I nów sieci BRAK miał teraz i znów uciekła nie wiem co siedzieje :/
  • Pomocny post
    #26 3200999
    ninja2
    Poziom 15  
    Posty: 158
    Pomógł: 1
    Ocena: 17
    Mialem podobny problem, szkopuł tkwił w antenie, zasieg plywal jak chciał a czasem znikał. Pomogla wymiana anteny. Czyscilem na wszystkei soposoby. Jak rozebralem stara to sie zalamalem. Zaszlo troche wody i lipa. Teraz smiga, sprawdz u siebie.
  • #27 3203298
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    A gdzie kupie taką antene???
  • #28 3234218
    1Paluch1
    Poziom 20  
    Posty: 466
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Jednak to Była KOńcówka MOCY i została zrobiona REVOLT MI ZROBIŁ TO SUPER
    WIELKIE DZIĘKI DLA REVOLTA i dla wszystkich co MI ODPOWIEDZIELI
    BARDZO DZIĘKUJE
  • #29 3234631
    adrianw
    Poziom 24  
    Posty: 768
    Pomógł: 56
    Ocena: 25
    sim napisał:
    Kol. 1Paluch1 opisał co zrobił: nie wie jak - ale zdjął loka z e330
    i my nie wiemy po co - zrobił format.
    Więc sprawa jest softowa, a nie taśma, zimne luty czy jakieś warystory.
    W samsungach zawsze jest ryzykowne robienie jakichkolwiek formatów, czy to z klawiatury czy przez kabel. Skutki są trudne do przewidzenia.
    Zatem pytam jeszcze raz czy po formacie np. nie wywaliło koledze imei-a.
    I po raz kolejny proponuję - róbcie samsungi programami samsungowymi.


    Hehehehehehehehehehehehehehehehe
    Buhahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha

    Dobry koleś jesteś :D
    Imei po resecie :D
    jakieś warystory , chłopie co ty tu robisz.
    Skutkiem pisania takich postów jest okazanie głupoty ;)
    nie obraź się ale tak jest

    Moderowany przez Fazii:

    Kolego 'adrianw', każdy ma prawo do pomyłki, jezeli juz do takiej doszło, jednak nie upoważnia to nikogo do pisania takich postów! Udzielam ostrzeżenia #1

  • #30 3234699
    sim
    Poziom 28  
    Posty: 766
    Pomógł: 149
    Ocena: 7
    Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
    Kolega nie opisał dokładnie co robił i mógł mocno namieszać w sofcie, imei itd.
    I dlatego o to pytałem. OK?
    Warystory, taśma to ktoś inny pisał.
    A że przypuszczalnie to nie hw, to on sam na początku stwierdził.

Podsumowanie tematu

✨ Samsung E330 sprowadzony z Niemiec miał simlock i angielskie menu. Przed zdjęciem simlocka działało połączenie alarmowe 112, po unlocku i resecie telefon stracił zasięg i nie łączył się z siecią. Próby resetów kodem *2767*2878# oraz użycie programu Tornado do unlocka nie przywróciły zasięgu. Sugerowano wgranie epromu i pełny flash oprogramowania (soft) pod Tornado, jednak brakowało odpowiednich plików eprom. Dyskutowano o możliwych przyczynach braku zasięgu: uszkodzenie anteny, zimne luty przy antenie, uszkodzenie taśmy klawiatury, a także potencjalne problemy z IMEI, który jednak okazał się prawidłowy. Po wykonaniu flasha zasięg pojawił się na krótko, następnie znikał. Ostatecznie problemem okazała się uszkodzona końcówka mocy (PA), której wymiana przywróciła pełną funkcjonalność telefonu. Wskazano, że w Samsungach ryzykowne jest samodzielne formatowanie i unlock bez odpowiedniego softu, a do naprawy oprogramowania najlepiej używać dedykowanych narzędzi i softów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA