Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CP 1700 nie akceptuje nowego tuszu

marwint 31 Paź 2006 10:36 2758 8
  • #1 31 Paź 2006 10:36
    marwint
    Poziom 13  

Witam
    Drukarka jak w temacie, przytoczę mniej więcej opis klienta. Otóż problem jest taki że nowy oryginalny tusz(magenta) nie jest akceptowany przez drukarkę(komunikat wymień pojemnik z tuszem xxx). Nie jest to kwestia indywidualnego tuszu, klient zareklamował, w międzyczasie kupił drugi, również to samo, jak otrzymał kolejny nowy z tej reklamacji bezpośrednio po wyjęciu z opakowania również był taki sam komunikat, tymczasem drukarka działa z używanym już wcześniej tuszem za każdym razem po wymianie. Wynikałoby z tego że jest problem z inicjacją nowych wkładów. Z relacji klienta wynika iż wcześniej identyczny problem był z niebieskim kolorem, ale ustąpił pola czerwonemu.
    Po rozebraniu tegoż nie stwierdziłem żadnego fizycznego uszkodzenia, stacja z wkładami jest już nowsza gdzie płytka drukowana znajduje się niżej i nie była zalana ani w jakimkolwiek innym sensie uszkodzona mechanicznie, wszystko wygląda bardzo dobrze.
    Co sugerujecie? Zależy mi na dobrej relacji z tym klietem, będę wdzięczny za możliwie szybką i rzeczową podpowiedź.
    Pozdrawiam
    Marcin

• #2 31 Paź 2006 10:42
    fuser
    Poziom 22  

może ktoś sprzedał mu przeterminowane ? Trzeba sprawdzić datę przydatności "do spożycia", ewentualnie przestawić zegar w drukarce.

• #3 31 Paź 2006 10:44
    marwint
    Poziom 13  

Nie mam obydwu, ale na jednym z nowych jest 11-11-2008.

• #4 02 Lis 2006 10:08
    maxvonsopop
    Poziom 13  

moze to infantylne ale sproboj przeczyscic isopropanolem lub innym alkoholem styki glowic w karetce. ostatno widzialem dwie drukarki z duzym przebiegiem. wiadomo dysze pyla tuszem i styki byly nieco przybrudzone.

• #5 02 Lis 2006 12:27
    marwint
    Poziom 13  

Zrobię to i się pochwalę, choć drukarka krzyczy o tuszach a nie głowicach, a styki od chipów już czyściłem.. Ale sprawdzę styki głowic bo toto ustrojstwo nie wiadomo jak reaguje

• #6 08 Lis 2006 17:44
    marwint
    Poziom 13  

Niestety wyczyszczenie nic nie pomogło, problem nadal występuje. Ma ktoś jeszcze pomysły?

• #7 12 Lis 2006 03:44
    aviko

Poziom 17  

drukarka stwierdzila roznice daty "do instalacji przed" pomiedzy nowym pojemnikiem a pozostalymi stad twoj problem. niestety aby pozbyc sie problemu musisz zmienic/wyrownac tusze tak zeby roznica w datach byla najmniejsza, ale uwazaj bo na glowicach tez masz daty i zeby sie nie okazalo ze masz do wymiany komplet :) ew. zainwestuj w napelnialne pojemniki z czipem koszt jednego ok 50zl na allegro.

• #8 15 Lis 2006 08:34
    marwint
    Poziom 13  

Witam

aviko napisał:
    drukarka stwierdzila roznice daty "do instalacji przed" pomiedzy nowym pojemnikiem a pozostalymi stad twoj problem. niestety aby pozbyc sie problemu musisz zmienic/wyrownac tusze tak zeby roznica w datach byla najmniejsza, ale uwazaj bo na glowicach tez masz daty i zeby sie nie okazalo ze masz do wymiany komplet :) ew. zainwestuj w napelnialne pojemniki z czipem koszt jednego ok 50zl na allegro.

przyznam że nie bardzo rozumiem. Tzn że mam wymienić(piszę o tym co drukarka wyświetla) czerwony tusz bo któryś z pozostałych jest za stary? Dla porządku podaję daty wygaśnięcia wszystkich zasobników: Czarny - alternatywny z autoresetującym chipem, Cyan: 06-11-08r. Yellow 03-03-07r. i Magenta 11-11-08r., i ten co działa ma datę 10-04-07r. Z dat wynikałoby że żółty jest najstarszy, czy wystarczy go wymienić, do tego zmierzałeś? Bo tylko tak to rozumiem, tylko że dlaczego drukarka nie wyświetli żeby wymienić żółty, ale nowy zasobnik?

A może cofnięcie daty w drukarce coś jednak mogłoby pomóc? Jak to zrobić?
    W miedzy czasie dzwoniłem do pomocy tech. HP, połączyli mnie ze "specjalistą", z rozmowy wywnioskowałem że prawdopodbnie do wymiany jest stacja pompująca(mogę mieć za 150 netto), ale oczywiście nie powiedział mi tego wprost bo to nie leży w jego interesie aby podać receptę na naprawę. Jak się do tego ustosunkujecie? Czy oprócz trej stacji(jest tam płytka detekcji zasobników) mogło się coś jeszcze zepsuć?

To nietypowa usterka, bo wynika z niej że wszystko z drukarką jest OK, ale nie kasuje nowych zasobników

• #9 23 Lis 2006 00:36
    aviko

Poziom 17  

zolty teoretycaznie nie jest najstarszy bo byl zainstalowany w drukarce wczesniej. to jest pokrecone i wogole te drukarki sa strasznie wybredne na daty tuszy. 1700 miala chyba baterie pod wyswietlaczem. do tego wylacz komunikacje dwukierunkowa w driverze zeby nie podawal jej daty moze zalatwi to sprawe. czy jak wkladasz nowy tusz na niepodlaczonej drukarce do komputera to tez odrzuca nowy pojemnik czy dopiero jak probujesz cos druknac z kompa?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME