Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny program do charakterystyki prądowo-napięciowej.

02 Lis 2006 18:47 1256 3
  • Poziom 1  
    Witam. Jestem tu nowy i niewiem czy pisze w odpowiednim dziale. Ale mam pewien problem. Mianowicie potrzebowal bym programu do wyznaczania charakterystyk pradowo- napieciowych. Czy takie programy wogole istnieja?? Szukalem ale nic nie znalazlem, moze z braku doswiadczenia i wiedzy. Gdyby byl ktos w stanie mi pomoc.... Bede bardzo wdzieczny!!
  • Poziom 43  
    Witam,
    freestyle napisał:
    Witam. Jestem tu nowy i niewiem czy pisze w odpowiednim dziale. Ale mam pewien problem. Mianowicie potrzebowal bym programu do wyznaczania charakterystyk pradowo- napieciowych. Czy takie programy wogole istnieja?? Szukalem ale nic nie znalazlem, moze z braku doswiadczenia i wiedzy. Gdyby byl ktos w stanie mi pomoc.... Bede bardzo wdzieczny!!

charakterystyki prądowo - napięciowe, np. dwójnika należy zmierzyć (żargonowo - zdjąć), wobec tego po co jakiekolwiek do tego celu programy?
    Poza tym, jak już to zdradź nam tejemnicę; jakich to elementów, czy urządzeń chciałeś owe charakterystyki wyznaczać ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    EXCEL rysuje takie charakterystyki. :)
  • Poziom 28  
    Masz dwie powszechnie stosowane metody:
    - punt-po-punkcie
    - oscyloskop
    Obie powinny być omówione na lekcjach/wykładach.
    Jak chcesz zasymulować i obejżeć przykładowe kształty, to jakiś symulator (PSPice? Electronics Workbench?).