Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebny program do charakterystyki prądowo-napięciowej.

freestyle 02 Nov 2006 18:47 1583 3
    freestyle
    Level 1  
    Witam. Jestem tu nowy i niewiem czy pisze w odpowiednim dziale. Ale mam pewien problem. Mianowicie potrzebowal bym programu do wyznaczania charakterystyk pradowo- napieciowych. Czy takie programy wogole istnieja?? Szukalem ale nic nie znalazlem, moze z braku doswiadczenia i wiedzy. Gdyby byl ktos w stanie mi pomoc.... Bede bardzo wdzieczny!!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    freestyle wrote:
    Witam. Jestem tu nowy i niewiem czy pisze w odpowiednim dziale. Ale mam pewien problem. Mianowicie potrzebowal bym programu do wyznaczania charakterystyk pradowo- napieciowych. Czy takie programy wogole istnieja?? Szukalem ale nic nie znalazlem, moze z braku doswiadczenia i wiedzy. Gdyby byl ktos w stanie mi pomoc.... Bede bardzo wdzieczny!!

charakterystyki prądowo - napięciowe, np. dwójnika należy zmierzyć (żargonowo - zdjąć), wobec tego po co jakiekolwiek do tego celu programy?
    Poza tym, jak już to zdradź nam tejemnicę; jakich to elementów, czy urządzeń chciałeś owe charakterystyki wyznaczać ?
    Pozdrawiam
    Arnold_S.
    Level 26  
    EXCEL rysuje takie charakterystyki. :)
    kleki
    Level 28  
    Masz dwie powszechnie stosowane metody:
    - punt-po-punkcie
    - oscyloskop
    Obie powinny być omówione na lekcjach/wykładach.
    Jak chcesz zasymulować i obejżeć przykładowe kształty, to jakiś symulator (PSPice? Electronics Workbench?).