Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 156 - problem z nawiewem i kontrolka poduszki

10 Lis 2006 11:29 4893 2
  • Poziom 11  
    W w/w samochodzie został odłączony aku. I nie było by pewnie problemu, tylko mądry mechanik podłączył aku przy przekręconym kluczyku w stacyjce. Efekt jest taki, że świeci się cały czas kontrolka od poduszki powietrznej oraz nie działa nawiew.
    Wyczytałem, że z kontrolką poduszki to może być błąd w komputerze, ale na temat nawiewu niestety nic nie znalazłem.

Bardzo proszę o pomoc

Sławek G.
  • Poziom 22  
    Jeżeli chodzi o nawiew/klimę, to o ile nie przepalił się jakiś bezpiecznik, to spróbowałbym na wyłączonym oczywiście zapłonie odłączyć aku na parę minut, a potem podłączyłbym go spowrotem, ale nie włączałbym zapłonu przez kilka minut. Nie wiem jaki w tym aucie jest system, ale jeżeli ma serwosilniczki do sterowania klapami, to po podłączeniu aku następuje ich samoprzyuczenie, co trwa kilka minut - słychać, jak klapy same się ruszają.
    Jeśli chodzi o AIR-BAG, to centralka zanotowała błąd napięcia aku i trzeba ją skasować w serwisie
    lub u kogoś, kto ma tester obsługujący Alfy/Fiaty.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Bezpieczniki są OK (jest ich trochę i to porozrzucanych). Odłączenie aku i podłączenie nie daje żadnego efektu. Nawiew nadal nie działa.