Czesc
Zamierzam zrobic prosty uklad sterowania silnikiem dwubiegunowym DC przy uzyciu scalaka L298. Jednak mam pewien problem z dzialaniem tego ukladu. Najpierw probowalem przetestowac scalak na plytce uniwersalnej, zamiast silnika wlaczylem miedzy wyjscia rezystor. Mimo przelaczania stanow na obu wejsciach, nie mam zmian polarazacji napiecia wyjsciowego, w czym moze byc problem?
- nie uzywam wyjscia sensing wiec podlaczylem je przez 10MΩ do masy,czy tak moge zrobic?
- czy rzeczywiscie takie wazne jest aby zewrzec do masy wejscie enable przed wlaczeniem i wylaczeniem zasilania ukladu?
Zalaczam schemat z daty katalogowej i prosze o komentarze
Pozdrawiam
Zamierzam zrobic prosty uklad sterowania silnikiem dwubiegunowym DC przy uzyciu scalaka L298. Jednak mam pewien problem z dzialaniem tego ukladu. Najpierw probowalem przetestowac scalak na plytce uniwersalnej, zamiast silnika wlaczylem miedzy wyjscia rezystor. Mimo przelaczania stanow na obu wejsciach, nie mam zmian polarazacji napiecia wyjsciowego, w czym moze byc problem?
- nie uzywam wyjscia sensing wiec podlaczylem je przez 10MΩ do masy,czy tak moge zrobic?
- czy rzeczywiscie takie wazne jest aby zewrzec do masy wejscie enable przed wlaczeniem i wylaczeniem zasilania ukladu?
Zalaczam schemat z daty katalogowej i prosze o komentarze
Pozdrawiam