Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kable do SATA i SATA II są takie same?

12 Lis 2006 16:34 12736 9
  • Poziom 12  
    Witam.

Chciałem sobie kupić kable UV do dysku SATA2,wybrałem kable SATA UV Active -- Revoltec

http://mcs.pc.pl/produkt490.html

Ale patrze dalej i jest jakiś kabel ekranowany SATA2

http://mcs.pc.pl/produkt1033.html

Czy do kontrolera SATA i SATA2 stosuje się inne kable?Czy te kable SATA Revoltec które wybrałem będą prawidłowo działać z moim dyskiem,i nie będzie jakiś spadków wydajności ani zakłóceń? (nie mają chyba ekranowania)

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    technikt napisał:
    Witam.
    Czy do kontrolera SATA i SATA2 stosuje się inne kable?
    Pozdrawiam.

Nie, są takie same. Nie będziesz miał problemów z wymienionym kablem, żadnych spadków wydajności, ani zakłóceń nie uświadczysz. To całe ekranowanie ma służyć wyciągnięciu od klienta większej pieniędzy.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    To całe ekranowanie potrafi znacząco wpłynąć na ilość błędów CRC itd. Więc kable sygnałowe bierz zawsze z najgrubszym ekranem.
  • Poziom 12  
    Ok,dzięki.Dobrze że nie są SATA2 potrzebne,bo nie mogłem znaleść zielonych UV.Revoltec to dobra firma,i kable napewno będą miały odpowiednie ekranowanie (grubość)

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    @/|\Atari, niby tak. W praktyce (domowych zastowowaniach) nie ma różnicy między zwykłym, a ekranowanym.
  • Poziom 27  
    czyli naprzykład do TV masz sznur mieszkaniowy zasilający zamiast ekranowanego koncentryka 75Ω? W zastosowaniach domowych, tam gdzie ma się do czynienia z sygnałami w.cz. jak najbardziej stosuje się kable ekranowane. Albo naprzykład kable chinch w sprzęcie audio. Tam też żyłe sygnałową prowadzi się w oplocie którym prowadzi się mase sygnału.
  • Poziom 14  
    Odwracasz kota ogonem.
    Testowałem zwykłe kable sata i ekranowane. NIE ma różnicy. Nie było żadnych błędów.
  • Poziom 21  
    w kablach SATA, SATAII sygnał idzie parą różnicową.
    - ekranowanie nie ma żadnego wpływu na sygnał.

:D
  • Poziom 27  
    Witam. Jednak jeśli mamy do dyspozycji przewód z ekranem podłączonym pod mase, to czemu nie brać? Kolega może nie kupywać kabli ekranowanych, nie ma sprawy. Ale ja mając wykształcenie i te pare lat praktyki nie żałuje na lepsze przewody. Odnosiłem się do ogółu, skoro kolega ogólnie stwierdził że ekran w przewodach domowych jest zbędny. Otóż nie jest. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego bo to podstawy i można samemu poszukać na forum.
  • Poziom 14  
    Ech... Nie mówiłem o wszelkich przewodach domowych, lecz o kablach SATA. Moje słowa potwierdził kolega zorg666. Zresztą to są podstawy, poczytaj o kablach ATA i SATA.
    Nie wiem, czy nie czytasz ze zrozumieniem, czy po prostu nie chcesz się przyznać do błędu. Tak, czy siak nie jest to już chyba temat na forum, lecz na PM.