Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kable do SATA i SATA II są takie same?

12 Nov 2006 16:34 13069 9
  • Level 12  
    Witam.

Chciałem sobie kupić kable UV do dysku SATA2,wybrałem kable SATA UV Active -- Revoltec

http://mcs.pc.pl/produkt490.html

Ale patrze dalej i jest jakiś kabel ekranowany SATA2

http://mcs.pc.pl/produkt1033.html

Czy do kontrolera SATA i SATA2 stosuje się inne kable?Czy te kable SATA Revoltec które wybrałem będą prawidłowo działać z moim dyskiem,i nie będzie jakiś spadków wydajności ani zakłóceń? (nie mają chyba ekranowania)

Pozdrawiam.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 14  
    technikt wrote:
    Witam.
    Czy do kontrolera SATA i SATA2 stosuje się inne kable?
    Pozdrawiam.

Nie, są takie same. Nie będziesz miał problemów z wymienionym kablem, żadnych spadków wydajności, ani zakłóceń nie uświadczysz. To całe ekranowanie ma służyć wyciągnięciu od klienta większej pieniędzy.
  • Helpful post
    Level 27  
    To całe ekranowanie potrafi znacząco wpłynąć na ilość błędów CRC itd. Więc kable sygnałowe bierz zawsze z najgrubszym ekranem.
  • Level 12  
    Ok,dzięki.Dobrze że nie są SATA2 potrzebne,bo nie mogłem znaleść zielonych UV.Revoltec to dobra firma,i kable napewno będą miały odpowiednie ekranowanie (grubość)

Pozdrawiam.
  • Level 14  
    @/|\Atari, niby tak. W praktyce (domowych zastowowaniach) nie ma różnicy między zwykłym, a ekranowanym.
  • Level 27  
    czyli naprzykład do TV masz sznur mieszkaniowy zasilający zamiast ekranowanego koncentryka 75Ω? W zastosowaniach domowych, tam gdzie ma się do czynienia z sygnałami w.cz. jak najbardziej stosuje się kable ekranowane. Albo naprzykład kable chinch w sprzęcie audio. Tam też żyłe sygnałową prowadzi się w oplocie którym prowadzi się mase sygnału.
  • Level 14  
    Odwracasz kota ogonem.
    Testowałem zwykłe kable sata i ekranowane. NIE ma różnicy. Nie było żadnych błędów.
  • Level 21  
    w kablach SATA, SATAII sygnał idzie parą różnicową.
    - ekranowanie nie ma żadnego wpływu na sygnał.

:D
  • Level 27  
    Witam. Jednak jeśli mamy do dyspozycji przewód z ekranem podłączonym pod mase, to czemu nie brać? Kolega może nie kupywać kabli ekranowanych, nie ma sprawy. Ale ja mając wykształcenie i te pare lat praktyki nie żałuje na lepsze przewody. Odnosiłem się do ogółu, skoro kolega ogólnie stwierdził że ekran w przewodach domowych jest zbędny. Otóż nie jest. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego bo to podstawy i można samemu poszukać na forum.
  • Level 14  
    Ech... Nie mówiłem o wszelkich przewodach domowych, lecz o kablach SATA. Moje słowa potwierdził kolega zorg666. Zresztą to są podstawy, poczytaj o kablach ATA i SATA.
    Nie wiem, czy nie czytasz ze zrozumieniem, czy po prostu nie chcesz się przyznać do błędu. Tak, czy siak nie jest to już chyba temat na forum, lecz na PM.