Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony KV-X2951D OSD jest,nie ma obrazu, fonia jest

12 Lis 2006 18:53 1212 7
  • Poziom 10  
    Witam

Usterka jak w temacie po wlaczeniu trzeba sporo poczekac na wlaczenie sie kinola. OSD jest widoczne ale dosc ciemno, widac rowniez cienkie zielone pasy poziome. No i moje pytanie jak to wogule ugryzc? Niezajmuje sie elektronika na codzien, bardziej elektryka,prosil bym wiec szanownych kolegow o jakies naprowadzenie, porade itp. Dodam ze TV dostalem od znajomego i nie mam do niego pilota

Pozdrawiam wszystkich, prosze o wyrozumialosc i jakies sugestie:)
  • Poziom 32  
    Popraw zimne luty na PK wymień elko na zasilaniu wzmacniaczy wizji.
  • Poziom 43  
    To powyżej oczywiście możesz zrobić, ale liczyć się musisz z faktem, że to niestety kineskop kończy żywot.
    Na płytce kineskopu podnieś potencjometrem RV701 napięcie G2. Jesli obraz wejdzie wcześniej to w zasadzie masz pewność, że to kineskop.
  • Poziom 29  
    Także myślę,że to koniec kinola.
  • Poziom 10  
    poprawilem zimne luty obraz juz jest z tym ze zbyt duze jest nasycenie koloru czerwonego...:/ krecenie potecjometrami na torach G i B niepomaga. Tak sie zastanawiam: na torze R nie ma potecjometru regulacyjnego, czy nie dalo by sie tam jakos podmienic jakiegos rezystorka albo wstawic ewentualnie jakis potencjometr zeby zmniejszyc nasycenie tego czerwonego??? aha dodam jeszcze ze wymienilem R710 na 270k

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Twoim problemem jest brak zieleni z powodu słabego kineskopu. Zmieniając R710 oszukałeś tylko automatykę.
    Usunąć przyczynę /albo nie, tak też bywa/, może tylko reaktywacja kineskopu, nie mówiąc o wymianie na inny, lepszy.
  • Poziom 10  
    mirex czyli co radzisz?, oczywiscie oprocz wymiany banki bo to raczej nieoplacalny interes... W jaki sposob mozna reaktywowac ten kineskop zeby go na dobre niezalatwic i pozbyc sie(o ile to wogule mozliwe) badz zmniejszyc ta czerwono rozowa barwe? Podpowiedzcie mi cos prosze, na codzien zajmuje sie instalatorstwem elektrycznym i teletechnicznym, a tv naprawiam naprawde bardzo sporadycznie. Stad te moje moze i banalne dla was pytania

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory za pomoc:)
  • Poziom 43  
    Do reaktywacji katod służy specjalny przyrząd. Stare Sony to bardzo wdzięczne bańki do tego celu, byle nie nadmiernie zajechane.
    Rozejrzyj się po okolicznych serwisach, może którys dysponuje reaktywatorem.

Inna możliwość, ale to oczywiście tylko półśrodki oszukujące układ, to zwiększenie napięcia żarzenia poprzez zwarcie D711 lub R728 lub obu jednocześnie. Zamiast D711 na płytce może być opór.

W takich warunkach niektóre kineskopy podobno, /ja nie stosuję tej metody/, potrafią jeszcze i rok jako tako pociągnąć.

Poczytaj jeszcze to
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic559935.html
    i sprawdź wszystko dokładnie.

Może mimo wszystko masz uszkodzenie we wzmacniaczach lub na module dekodera, w którym czesto występują zimne luty na scalakach i złączu tego przewodu, który idzie do kineskopu.