Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite Pro 4600 napęd Combo na DVD

12 Lis 2006 22:15 21978 14
  • Moderator
    Cześć .
    Wymieniłem w laptopie Toshiba Satellite Pro 4600 napęd Combo na nagrywarkę DVD.
    Oczywiście nowa sprawna nagrywarka nie została wykryta przez BIOS komputera, a co za tym idzie, nie była widoczna w żadnym systemie operacyjnym.
    Znalazłem na Elektrodzie podpowiedź, że należy zewrzeć wyprowadzenie 47 złącza do masy.
    W moim wypadku jest to wyprowadzenie 45.
    W złączu widoczne są wyprowadzenia nieparzyste.
    Po tej operacji napęd został prawidłowo wykryty i zainstalowany.
    Opisana sytuacja jest dosyć częsta podczas wymiany napędów w innych laptopach.
    Myślę, że załączone zdjęcie pomoże wielu osobom uporać się z tym problemem.
  • Poziom 13  
    Witam
    Jestem posiadaczem laptopa również Toshiba model 5205 i też wymieniłem oryginalne Combo na nagrywarkę DVD i jak wielu miałem błąd :
    Cytat:
    "ide0 error"

i niestety opisane tutaj rozwiązanie nie działa.
    Jak i inne sposoby które znalazłem na elektrodzie, jednak przeszukując internet znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie ciekawą informację, a mianowicie wbrew temu co wszędzie piszą (że żeby napęd pracował jako slave trzeba zewrzeć pin 47 do masy)
    To na tej stronce jest napisane że jak się zewrze pin 47 do masy to się wymusza na napędzie tryb master, a żeby było slave należy odizolować pin 47 (czyli nie pozwolić mu się łączyć z płytą główną) i o dziwo w moim laptopie takie rozwiązanie przyniosło pożądany skutek!
    Czyli wniosek z tego taki, że jak nie działa zwieranie należy spróbować rozwierania :D
    Sprawdziłem to na dwóch napędach (Panasonic i Philips) i oba zadziałały po odłączeniu pinu 47 , a samo odizolowanie można łatwo zrobić jakimś małym wkrętakiem po prostu wciskając złączkę do środka napędu (i co by nie było też zrobiłem zdjęcia żeby było ładnie :D )
    Toshiba Satellite Pro 4600 napęd Combo na DVDToshiba Satellite Pro 4600 napęd Combo na DVD
  • Poziom 28  
    Toshiba Sattelite 1800, potwierdzam dzialanie procedury ze zwarciem 47 pin do masy, przynajmniej z napedem DVD-RW Lite-On.
    Bez przerobionego CD, lub z nie przerobionym, komputer wisi na logo Toshiba.
  • Poziom 22  
    Witam

Dzięki waszej podpowiedzi udało mi się wsadzić do Armady 1700 Combo Panasonic UJDA760.
    W tym przypadku konieczne było wypchnięcie pinu 47.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jak by ktoś miał chęć wymienić napęd w Toshibie S3000 to podpowiem, że bez przeróbki nagrywarka DVD ( w moim przypadku Lite-On SSW-8015S) będzie rozpoznawana przez bios, ale dłuugo laptop będzie myślał na ekranie powitalnym. Problem ten wyeliminuje odizolowanie pinu 47. Dzięki serdeczne!
  • Poziom 11  
    Ciekawostka laptop Toshiba S2410.
    Bios nie wykrywa nowego CD Sony (wiadomo chodzi o Slave).
    Trzeba się nie przejmować wgrać Windows, zamknąć laptopa żeby wszedł w stan uśpienia. Następnie otworzyć i wybudzić laptopa . I o dziwo nagrywarka widoczna jest już w systemie działa jak powinna do ponownego rozruchu Windowsa, ale powtarzamy i znów chodzi.
    Takie rozwiązanie partyzanckie (naprawdę moje rozwiązanie nie jest ze stronki WWW).
    Co Wy na to ? Ciekawe czy działa na innych laptopach z Win XP?
    Moderowany przez TONI_2003:

Post został poprawiony następnym razem będzie skutkowało to ostrzeżeniem.

• Poziom 10  
    Witam!
    Też miałem problem z znalezieniem odpowiednie nagrywarki do toshiby satellite pro 4600.Znalazłem taką która działa bez jakicholwiek ingerencji i przeróbek.Idealnie pasuje Nagrywarka Samsung SN-082H.Kosztuje ok.200zł.
  • Poziom 15  
    Witam, czy do Lenovo R60 bedzie pasowac jakakolwiek nagrywarka, czy bede musial poszukacj jakiejs specjalnej?
    Pobobno ma jakis ultrabay slim - nie wiem czy to przypadkiem nie jest wejscie uniwersalne, ale wole sie upewnic zanim wydam 200 zl na cos co bede musial upchnac na allegro za polowe ceny.

Czy w IBM R60 rowniez musze bawic sie zlaczami ?
  • Poziom 13  
    Toshiba TECRA M4 napęd LG GMA-4082N (i pewnie większość pozostałych niedziałających) Działa zwarcie 45 z 47
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem.

Komputer laptop Toshiba M45 S265.
    Miałem napęd Matshita dvd-ram uj-831s. Jeszcze trochę działa, tj. czasem przeczyta płytkę, ale o nagrywaniu nie mam mowy.
    Kupiłem więc LG GSA-T20N. Ale nawet BIOS go nie widzi. Napędy zworek nie mają. Można coś na to poradzić?

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 28  
    Nie widziałem jeszcze takiego, który ma zworki.
    Czytaj wyżej. Wszystko jest napisane jak to zrobić.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Dzięki waszej pomocy udało się podłączyć do laptopa:
    Toshiba Satellite S1410-614 napęd LG GSA-T20N Slim – DVD Wszystko działa po zwarciu pinów 45 z 47.
    Niestety w firmie gdzie kupiłem napęd nic o tym nie wiedzieli.
    Wymieniłem również w moim komputerze zawiasy.
    Oczywiście były również problemy z realizacją zamówienia, mam adres firmy która zrealizowała zamówienia rzetelnie w ciągu tygodnia.
    Za info pozdrawiam Wołomin i cała resztę tego forum.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Przemyslaw napisał:
    Nie widziałem jeszcze takiego, który ma zworki.

To jeszcze mało widziałeś.

Stare napędy CD Teac miały zworki na PCB dostępne przez otwór w obudowie.
    Miałem też napęd combo firmy LiteOn z przełącznikiem na krawędzi obudowy CS/M/S :)
  • Poziom 10  
    Ja miałem ten sam problem w Toschiba Satellite SAS0-111 chciałem zamontować nagrywarkę LG GSA-T40N .
    Niestety wyciągnięcie pinu 47 nic nie pomogło trzeba było zlutować: 47 z 45 , ale nie miałem lutownicy precyzyjnej.

Wymyśliłem następujący sposób wysunąłem troszkę pin 45 i 47 wsadziłem pod nie trochę zmiażdżony miedziany drucik, ze skrętki telefonicznej i działa.
    Załączam obrazek dla tych co mają mało wyobraźni :D
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 10  
    Witam!

Też miałem problem z zainstalowaniem windowsa na Compaq Evo N150. Kupiłem go niedawno na pewnej aukcji...
    Jednak chciałem przeinstalować system.
    Więc standardowo: BIOS-Boot-Cd i... psikus bo komputer mimo wszystko nie startował z płyty.

Więc elektroda.pl itd. i na szczęscie trafiłem na to forum.
    Po przezczytaniu w ruch poszła lutownica, szkło powiększające i piny t4 i 47.
    Po zlutowaniu ich z nadzieją odpaliłem komputer.
    W biosie pokazał sie cd-rom więc włożyłem płyte i...
    Właśnie mi sie instaluje Windows!

Tak więc dziękuje wszystkim za pomocne wpisy na tym forum.

Pozdrawiam