Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Mastercook - problem z piekarnikiem

01dalton 14 Nov 2006 12:27 5239 4
 • #1
  01dalton
  Level 10  
  Witam . Kupiłem używaną kuchenkę mastercook typ 1500, - palniki górne chodzą OK ( musiałem tylko wymienić jeden ukruszony słupek od zapalarki przy jednym z palników ) . Natomiast mam problem z samym piekarnikiem , po przekręceniu kurka piekarnika na dowolny zakres gaz wcale nie leci , jak wcisnę na hama kurek i trzymam ręką leci , ale gdy tylko puszczę przestaje - czy przyczyną może być sam kurek ? Proszę o radę i pozdrawiam .
 • #2
  Krzyś1968
  Level 11  
  Zdejmij pokrętło piekarnika i spróbuj zapalić piekarnik jak zadziała to podłuż pod kurek dodatkową podkładkę
 • #3
  Gruby37
  Level 10  
  Czy to nie jest tak że trzeba przytrzymać odpalić i po chwili jak się nagrzeje to sam będzie się podtrzymywał, to takie zabezpieczenie w razie zaniku płomienia żeby gaz się nie ulatniał.
 • #4
  and007
  Level 11  
  Tych podkładek o których napisał kolega wcześniej czasami trzeba i kilka. W tej kuchence jest chyba termopara, to taki ,,czujnik płomienia'' , trzeba sprawdzić czy faktycznie jego końcówka po zapaleniu palnika jest ustawiona w płomieniu. Po ok 6-10 sekundach powinna trzymać. W tych kuchenkach lubią spadać blachy w piekarniku. Warto sprawdzić zanim wstawi się jakąś pieczeń :)
 • #5
  01dalton
  Level 10  
  Witam . Kolega Gruby37 miał rację , jest termopara - tylko trochę długo trzeba było trzymać ten kurek - po wymianie odpala po upływie niecałych 10sekund . Dzięki za porady i pozdrawiam