Witam, posiadam wzmacniacz Unitra RWM 1505, jednak jego moc nie jest duża.(2 x 200w czy 400w to to nie jest.)
Układ elektroniczny jednego kanału został przemierzony i wygląda że wszystko jest ok.Drugi kanał ma spalone tranzystory i zastanawiam się nad zmianą wszystkich tranzystorów na mocniejsze,teraz zamontowane są tranzystory BD.Jakie tranzystory najlepiej zamontować i czy musiałbym coś zmieniać w ustawieniach.
Do wzmacniacza podłączyłem kolumny estradowe z głośnikami 2 x 38 cm i oporności 4 ohmy. Jako sygnał wejściowy użyłem odtwarzacza CD. Objawy są takie jakby było za małe napięcie na wejściu.
Może odtwarzacz CD daje za mały sygnał?
Czy ktoś może mi pomóc w naprawie tego wzmacniacza?
Proszę o pomoc.
Układ elektroniczny jednego kanału został przemierzony i wygląda że wszystko jest ok.Drugi kanał ma spalone tranzystory i zastanawiam się nad zmianą wszystkich tranzystorów na mocniejsze,teraz zamontowane są tranzystory BD.Jakie tranzystory najlepiej zamontować i czy musiałbym coś zmieniać w ustawieniach.
Do wzmacniacza podłączyłem kolumny estradowe z głośnikami 2 x 38 cm i oporności 4 ohmy. Jako sygnał wejściowy użyłem odtwarzacza CD. Objawy są takie jakby było za małe napięcie na wejściu.
Może odtwarzacz CD daje za mały sygnał?
Czy ktoś może mi pomóc w naprawie tego wzmacniacza?
Proszę o pomoc.