Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o element w kuchni mikrofalowej

21 Lis 2006 19:54 6623 8
  • Poziom 14  
    Witam

Chcę dowiedzieć się co to za element mikrofalowki ktory znajduje się wewnątrz na bocznej ściance. Są tam dwie płytki papierowe z jakąś folią w środku przykręcone prostokątne zasłaniające jakieś otwory. Co to jest i do czego służy ponieważ w jedną zaczęło strzelać i wypalać odkręciłem i jest ok ale nie wiem czy tak można. Może one coś zabezpieczają.

Czekam na odpowiedź

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Jeśli dobrze zrozumiałem jest to osłona wyjścia z kenetrona.Do tej pory spotykałem tylko plastikowe.Wszelkie zabrudzenia w tym miejscu powodują trzaski (topi się tłusty brud).Osłona ta musi być bezwzględnie czysta.
  • Moderator AGD
    Jest to płytka mikowa.Są dostępne płytki przycinane na miarę.Zapytaj w jakimkolwiek serwisie.Powodzenia.
  • Poziom 15  
    Płytki mikowe dostepne np www.tme.pl .Tam kupuję, potem samodzielnie wycinam na miarę
  • Poziom 14  
    do czego służy czy jak jej nie ma nie będzie żadnego niebezpieczeństwa??

pozdrawiam
  • Moderator AGD
    Nie będzie niebezpieczeństwa, tylko czasem może się zachlapać antenka magnetronu.
  • Poziom 14  
    :cry::cry::cry: to do czego to służy bo są dwie w grnej i dolnej części wnęki

dzięki dla wszystkich za odpowiedzi
  • Poziom 16  
    Twoja kuchenka ma dwa falowody dla poprawienia równomierności grzania. Osłony mikowe po prostu osłaniają kanały falowodów żeby nie dostały się tam zanieczyszczenia które uległyby w tym miejscu zwęgleniu a w skrajnych przypadkach mogłoby nastąpić zapalenie się całej kuchenki.
  • Poziom 14  
    Teraz wszystko jasne.
    Dzięki
    Pozdrawiam wszystkich

Koniec tematu