Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bitcomet a Livebox jak skonfigurować?

kao91 21 Nov 2006 21:42 10644 7
    kao91
    Level 13  
    Mam problem: Bitcomet a Livebox jak skonfigurować?
    Odkąd mam liveboxa mam kłopot z bitcometem. Nie wiem jak skonfigurować. Myślę że chodzi coś o NAT, tyle że nie wiem co dokładnie.
    Dawid.wielun
    Level 20  
    To znaczy co dokładnie? Łączy do trackera czy wogóle? Bo ja też mam liveboxa i BitComet bez problemu chodzi. Możo podaj jak masz ustawione w opcjach to sprawdze czy masz tak samo. I jaką prędkość masz?
    kao91
    Level 13  
    Do trackera się łączy jednak transfer nieprzekracza 15 kb/s. Słyszałem że przez wi-fi liveboxa BC chodzi bez zastrzeżeń, a bezpośrednio przez liveboxa właśnie tak się dzieje. A jak kolega ma?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sposób połączenia nie ma znaczenie - w obu przypadkach jest za NAT'em.

Wystarczy ustawić przekierowanie portów i będzie działał jak kiedyś.
    Dawid.wielun
    Level 20  
    No tak wszędzie jest za NATem ale co to ma wspólnego? Ja też nie mam przez Wi-Fi ja mam przez USB, no u mnie też nie chodzi za szybko ale torrenty szybciej chyba nie ściąga niż z prędkością ok 15kB/s. Oczyswiście wszystko zależy od seedów, jak jest mało to mam prędkość nawet i 5kB ale jak dużo to nie spotkałem się żeby była większa od 30kB/s.
    kao91
    Level 13  
    To ciekawe, że na zwykłym modemie torrenty szły mi do 60 kb/s...
    Wnioskuję że livebox jest do niczego :(
    Bolo_Yeung
    Level 13  
    Może trochę przypóźnawo, ale mam nadzieje że pomoże:

W konfiguracji podstawowej Wybieramy "Serwery LAN". Wciskamy przycisk "Dodaj" i ustawiamy parametry połączenia:

Nazwa Serwera: (Dowolna, proponuję BitComet)

Dostęp Włączony: Tak

Protokół: TCP

Port od: (wpisujemy nr portu którego używa BitComet)

Port do: (znów wpisujemy numer)

Lokalny adres IP - tu wpisać trzeba adres IP którego używa nasz komputer.

Kiedy ustawimy to wszystko, wybieramy "zastosuj", modem spyta się wtedy, czy zapisać zmiany - najlepiej zrobić to od razu - i już powinno działać.
    jansens
    Level 10  
    Dzięki Bolo_Yeung.

Bardzo mi pomogłeś.
    czytałem wiele wątków i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie (co mam zrobić żeby ta żółta lampka zmieniła sie na zieloną).

Domyślałem sie że to chodzi o servery jednak nie potrafiłem ich skonfigurować.
    Dzięki twojej pomocy udało mi sie to.

Teraz wreszcie BitComet pobiera mi z predkością 100 - 140 KB/s

Wielkie dzięki i pozdrawiam.