Witam
problem dotyczy monitora Sanyo LMU-TF150A6
Po uruchomieniu komputera po dłuższym nie używaniu (po nocy) podświetlanie nie zawsze załapuje, mignie na chwile i wyłączy się, jak wchodzi do windowsa to przeważnie sie włączy. Czasami wystarczy kilka razy włączyć i wyłączyć power i monitor załapie i działa ok. To pierwszy problem - w inwerterze wymieniłem elektrolita i przelutowałem transformatory i złącza świetlówek, nic nie pomogło
Drugi problem jest taki ze monitor jak pochodzi parę min to obraz się strasznie rozmywa i jest poszarpany, zaobserwowałem ze gdy monitor jest rozebrany to działa ok, czyli przyczyna jest to ze się za bardzo grzeje. Dokleiłem radiatror do procesora i stabilizatora, na płycie gl, dołączyłem wiatraczek i monitor chodzi bez problemu ok 3h, a nawet dłużej, ale czasami po takim czasie obraz zaczyna sie psuć. Zasilacz, a konkretnie elementy dokręcone do radiatora dość mocna sie grzeją i może to jest przyczyna ze w środku obudowy nazbyt się podnosi temperatura.
Co może być przyczyna tych 2 usterek?
problem dotyczy monitora Sanyo LMU-TF150A6
Po uruchomieniu komputera po dłuższym nie używaniu (po nocy) podświetlanie nie zawsze załapuje, mignie na chwile i wyłączy się, jak wchodzi do windowsa to przeważnie sie włączy. Czasami wystarczy kilka razy włączyć i wyłączyć power i monitor załapie i działa ok. To pierwszy problem - w inwerterze wymieniłem elektrolita i przelutowałem transformatory i złącza świetlówek, nic nie pomogło
Drugi problem jest taki ze monitor jak pochodzi parę min to obraz się strasznie rozmywa i jest poszarpany, zaobserwowałem ze gdy monitor jest rozebrany to działa ok, czyli przyczyna jest to ze się za bardzo grzeje. Dokleiłem radiatror do procesora i stabilizatora, na płycie gl, dołączyłem wiatraczek i monitor chodzi bez problemu ok 3h, a nawet dłużej, ale czasami po takim czasie obraz zaczyna sie psuć. Zasilacz, a konkretnie elementy dokręcone do radiatora dość mocna sie grzeją i może to jest przyczyna ze w środku obudowy nazbyt się podnosi temperatura.
Co może być przyczyna tych 2 usterek?