Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Philips VR475 - ustawienie mechanizmu ?

26 Lis 2006 23:30 1484 1
  • Poziom 13  
    Witam
    Przegladnąłem wiele artykułów z archiwum elektrody ale niestety nie moge dojść jak dostroic ten magnetowid. Był w nim uszkodzony mechanizm napedzający tzw śmigiełko (obracało sie na osi napedowej) Po b.pewnym sklejeniu napęd działa ale niestety chyba jest przestawiony mechanizm windy. Po załaczeniu zasilania połyka taśme, winda opuszcza prawidłowo w połozenie dolne ale potem cos chce jeszcze mechanizm dalej zrobic i nastepuje wyrzucenie taśmy do pozycji wyjsciowej
    Ze znaków ktore mogły byc przestawione to jedynie na bocznym kole windy i duze kółko sterujące (to ze slimakiem)
    Co do windy to juz wiem ze znaki(strzalki) maja byc naprzeciw siebie w dolnym położeniu kasety, ale nie wiem kiedy mają sie zgodzić znaki na kole sterujacym (w tej chwili czarny trójkąt pokrywa sie ze znakiem na kole w pozycji kaseta i winda na zewnątrz). Czy tak jest prawidłowo? . Przyznam ze chyba inaczej nie moze byc.
    Nie wiem jak powinna działać rolka dociskająca taśme ( wykonuje ruch pionowo-obrotowy) ale ten ruch ma sie chyba odbyć pózniej.
    dzieki za pomoc , pozdr

Piotr K