Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka ARDO TL 1000X- wymiana łozysk

grzeg_orz 27 Nov 2006 12:40 5712 10
 • #1
  grzeg_orz
  Level 2  
  Witam serdecznie!! Chciałbym wymienić łóżyska w prace jak w tytule, proszę o jakieś porady, jak się do tego zabrać. Na forum szukałem ale do tego modelu nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.
 • Helpful post
  #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  grzeg_orz
  Level 2  
  Witam serdecznie i dziękuję za pomoc!! Mam jeszcze jedno pytanie, zdemontowałem koło pasowe, wyjąłem łożysko z korpusem ale żadnego v-ringu nie widziałem ( a może widziałem tylko nie wiem że to to?), to po pierwsze, po drugie, z drugiej strony zdjąłem pokrywę odkręciłem wkręty, zdjąłem blaszkę i w dalszej kolejności należy zdjąć pierścień zabezpieczający i wyjdzie łożysko z korpusem czy to tak ma być??? Proszę o potwierdzenie.
 • Helpful post
  #4
  andrzej1959
  Home appliances specialist
  Cześć.
  V-ring jest to uszczelka gumowa która zostaje na osi bębna po wyjęciu łożyska.
  Zeby wyjąć łożysko z drugiej strony musisz odkręcić śrubę od środka bębna kluczem ampulowym.
 • #5
  Ja2
  Level 11  
  Mam podobny problem (wymiana łożysk)
  Łożysko lewe odkręciłem bez problemu, natomiast siłuję się z tym po stronie koła pasowego i nie chciałbym czegoś uszkodzić.
  Jakiś sposób na bezurazowe ściągnięcie tegoż łożyska istnieje i czy zewnętrzne mocowanie łożyska też ma z nim zejść z ośki?
 • #6
  nares
  Home appliances specialist
  Ma wyjść razem z tą obsadą z kołnierzem.
 • #7
  DJ_Opornik
  Level 21  
  Witam, pozwolę się podkleić do tematu. Mam Ardo TLA 1000X (z suszeniem) i chciałbym wymienić łożyska.

  nares wrote:
  Ma wyjść razem z tą obsadą z kołnierzem.


  Jak zdjąć koło pasowe i pokrywę łożyskową? Oddzieliłem już zbiornik, został mi bęben którego za chiny nie idzie oddzielić od koła pasowego i pokrywy łożyskowej o której wspominasz. Odkręciłem wszystkie śruby, ściana boczna zbiornika się rusza, ale bęben z kołem pasowym trzymają sie dzielnie. Czy tam coś jeszcze je trzyma w kupie, czy może tak sie zapiekło? Czym to oddzielić, tłuc nie można bo to wszystko aluminiowe i miękkie. Czy można podgrzać gorącym powietrzem z opalarki?
 • #8
  nares
  Home appliances specialist
  TLA, to trochę inna konstrukcja niż TL. Koło pasowe zdejmuje się na samym początku...Nie rozumiem na jakim etapie jesteś - spróbuj opisać jaśniej, a jak możesz, wrzuć foto. Ostatni raz robiłem z tą maszyną, jakieś 5 lat temu.
 • #9
  DJ_Opornik
  Level 21  
  Koło pasowe już zeszło, przy pomocy ściągacza do łożysk. Pod nim ukazał się pierścien Segera, zdemontowałem go. Jutro bede fedrował gumówką bo łożysko jest po dobroci niezdejmowalne. Czy ten dekielek (pokrywa łożyskowa) jest dostępny w sprzedaży? Troche sie skrzywił w czasie walki, boje sie że jak zaczne prostować to pęknie.
 • #10
  Karlheinz
  Level 21  
  Rysunek pogladowy wysłałem na pw co bys miał rozeznanie jak i co :D

  Pozdrawiam

  jesli uzywasz suszarki pamietaj o odpowiednim uszczelniaczu