Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki program do skanowania dysku ?

piotrek power 27 Lis 2006 21:42 19927 11
  • #1 27 Lis 2006 21:42
    piotrek power
    Poziom 27  

Potrzebuję jakiegoś normalnego programu który by przeskanował dysk i spradził czy nie ma błędnych sektorów.

Szukam już 3 godziny jakiegoś programu i nie mogę znalźć.

Nie chodzi mi o naprawianie tylko aby mi wyświetliło czy dysk jest w pełni sprawny czy nie.

Ściągnałem Disk Chacker to znowu trial i skanowałoby z 3 godziny.
    Był jakiś szybki skan w tym programie i pokazało mi na jednym dysku że jest 640 kb uszkodzonych sektorów w plikach, ale mi chodzi o cały dysk a nie w plikach.
    Później skanowałem HD Tune 2,52 to znowu pokazuje że jest wszystko ok.
    W Scandisku z poziomu windows nic nie dowiem się bo po skanowaniu nie wyświetla się raport.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 11
  • #4 29 Lis 2006 20:42
    markok86
    Poziom 11  

HD Tune nie znajdzie małych błędów. Np jak masz 8 KB uszkodzonych to Hd Tune nic nie pokaże. HDDRegenerator uruchamia się przy bootowaniu systemu więc jest raczej niewygodny ale bardzo dobry. Można w nim naprawić błędy ale tylko te związane ze złym namagnesowaniem. HDDRegenerator NIE JEST DARMOWY. Bardzo dziwne, ze nie pokazuje ci komunikatu w scandisku.

2
  • #5 29 Lis 2006 21:11
    piotrek power
    Poziom 27  

Uruchomiłem scandiska z wiersza poleceń pod systemem windows.

Konkretnie chodzi mi o to, że mam zamiar kupić od kolegi dysk i chciałbym go w jakiś sposób spradzić przed kupnem.

Miałem 2 inne dyski od tegoż właśńie kolegi i obydwa wykazywały błędne sektory, jest to trochę dziwne gdyż jeden dysk kupił kilka tygodni temu jest to WD 80 GB ATA 7200 obr. 8 MB Cache i w nim na tym właśnie scandisku z wiersza poleceń pokazało że jest 4 KB w uszkodzonych sektorach. To chodzi o to że 4KB na danej partycji znajdują się w uszkodzonych sektorach czy 4 KB jest uszkodzonych sektorów na danej partycji ??

Co do drugiego dysku co ma go już ok. 1 rok czasu (Samsung SP0802N), posiada on aż ok. 1000 KB danych w uszkodzonych sektorach, twierdzi że błędne sektory zaczęły się pokazywać po tym jak dysk spadł podczas przenoszenia.

Ja mam taki sam dysk, a mianowicie SP0802 mam go 2 lata i prawdopodobnie wszystkie sektory są dobre.
    Ale ten dysk udał mi się dość głośny i po założeniu cichych wentyaltorów bardzo mi przeszkadza. Natomiast identyczny model dysku kolegi chodzi cichutko podobnie jak ten nowy WD który ponoć ma aż 35 dB, te samsungi mają 27dB a nie ma rzdanej różnicy w głośności, mój dysk od nowości tak piszczy ale wcześniej miałem głośne wentyaltory i to zagłuszały teraz mi to zaczyna przeszkadzać.

Wracając do tematu, to kolega ma oddać tego samsunga na gwarancji i jeżeli by mu wymienili na nowy to bym się znim zamienił za jakąś tam dopłatą, tylko chciałbym go wcześniej sprawdzić aby być w 100% pewny że nie ma uszkodzonych sektorów, nie chodzi mi o naprawianie.

0
  • #6 29 Lis 2006 21:29
    markok86
    Poziom 11  

Jeśli ci wyskakuje w scandisku, że jest 4 KB w uszkodzonych sektorach to znaczy, że ma bady. Ogólnie najpierw najlepiej przetestować HD Tunem i kontrolować prędkość testu. Jeżeli prędkość sie dużo wacha to może znaczyć, że są z nim jakies problemy. Wczasie testu nie należy "chodzić" po badanym dysku. Podsumowując HD Tune+ scandisk jak wszystko jes OK to można brać dysk. Acha jeśli chodzi o głośną prace to dobrze to nie wróży ale może także o niczym nie świadczyć. Przetestuj swój dysk HD Tune.

0
  • #7 29 Lis 2006 21:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 29 Lis 2006 21:48
    nasu
    Poziom 19  

Proponuję MHDD jest super jak u mnie dodatkowo dokumentacja

Moderowany przez TONI_2003:

Jeśli się nie zna regulaminu to potem są pretensje !
    Regulamin forum oraz zasady

Udzielam ostrzeżenia #1 za zamieszczenie oprogramowania w postaci załącznika ogólnie dostępnego w sieci :!:
    :arrow: Załącznik kasuję :!:

Proszę :
    MHDD 4.6
    (TJT) :D

Cytat:
    Opis programu :
    MHDD to zaawansowany program służący do diagnostyki twardych dysków. Program obsługuje tylko urządzenia pracujące w trybie Master. Dostęp do dysków realizowany jest bezpośrednio poprzez kontroler (z pominięciem BIOS\'u). Dlatego właśnie w MHDD pracujemy z całą powierzchnią dysku, niezależnie od podziału na partycje, systemu plików itd. MHDD współpracuje ze wszystkimi zintegrowanymi kontrolerami (chipsety Intel, Via), a także z niektórymi kontrolerami dodatkowymi (IDE/SATA) jak Promise i HPT. Współpracuje ze wszystkimi dyskami, które wspierają LBA 28/48.

0
  • #9 30 Lis 2006 13:42
    nasu
    Poziom 19  

Może i nie przemyślałem tego do końca strona www.mhdd.com nie istnieje więc wrzuciłem program na dyskietkę 3,5 i dokumentacje Commands FAQ MHDD NEW w formacie .rtf (word). Moderator skasował i dał link tylko do ISO programu i jakiś skromny opis. Pretensji nie mam
    Znalazłem stronę gdzie można znaleźć więcej nie tylko mhdd w wersji floppy i CROM, ale jest FAQ dokumentacja i forum

0
  • #10 02 Gru 2006 15:04
    piotrek power
    Poziom 27  

Ten program coś nie działa, pokazuje się tylko plik *.txt w którym pisze:

Please boot from this CD!

Pisze niby że zajmuje coś ponad 1,5 MB ale jest tylko ten jeden plik tekstowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów