logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak dopasować impedancję 75Ω dipola do nadajnika 50Ω z pink.art.pl?

omen_s 27 Lip 2003 19:38 1413 3
REKLAMA
  • #1 301932
    omen_s
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 4
    Ocena: 9
    Chcę podłączyć dipol 75om do nadajnika ze strony
    http://pink.art.pl/radio/circuit/s_n4.html.Kłopot w tym że nadajnik ma impedancję 50om.
    Co zmienić w nadajniku lub w antenie aby impedancja się zgadzała?

    Co sądzicie o tym nadajniku ?
  • REKLAMA
  • #2 302093
    Jarol
    Poziom 12  
    Posty: 34
    Ocena: 1
    Witam, wystarczy dostroic nadajnik pod antene o impedancji 75 Ohm i problem z głowy.Wystarczy żebyś miał sonde w.cz. podłączasz pod sztuczne obciązęnie (lub antene) 75 Ohm i stroisz na max mocy wyjściowej.pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 302222
    majonezz
    Poziom 19  
    Posty: 323
    Pomógł: 6
    Ocena: 18
    A jaki masz kabel? :)
  • #4 307978
    cbshogun
    Poziom 15  
    Posty: 143
    Pomógł: 7
    Ocena: 5
    czesc jesli chodzi o nadajnik to daje nawet rade i jest w miarę prosty a laminat mały wiec fajnie to powinno pracować,pozatym jeśli chodzi o antene to ja bym inaczej to zrobił weż przytnij 2 rurki aluminiowe fi8mm na długość dokładnie po 75 cm 2*75cm i dzieki temu uzyskasz impedancję 50 ohm bo tak zawsze jest a te rurki zamocuj w puszcze antenowej takiej jak sie stosuje do anten potem dobrze weż doczep przewód antenowy 50 ohm i wszystko zabezpiesz przed korozją. ja ma ta antene do tej pory a wisi mi już od 1 roku i trzyma swoje strojenei na 1.1- 1.2 wfs. i sobie nawet ją chwale . to tyle pozdrawiam cbshogun przemek wrocław.cześc
REKLAMA