Mam kabel koncentryczny, gruby gdzieś na 13 mm, wielce prawdopodobnie 75 Ω. Za darmo.
Chcę go używać do nadajnika (odb. też) tylko na pasmo 3,5 MHz, tylko do dipola (mam taki).
Żebym mógł go używać, muszę mieć oczywiście transformator dopasowujący 50 Ω/75 Ω (nie mam).
Pytanie: czy iść tą drogą, czy też nie bawić się w transformatory i kupić przewód 50 Ω?
Chcę go używać do nadajnika (odb. też) tylko na pasmo 3,5 MHz, tylko do dipola (mam taki).
Żebym mógł go używać, muszę mieć oczywiście transformator dopasowujący 50 Ω/75 Ω (nie mam).
Pytanie: czy iść tą drogą, czy też nie bawić się w transformatory i kupić przewód 50 Ω?