Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

A-900, napiecie na wyjściu głośnikowym rośnie skokowo.

28 Nov 2006 13:37 934 2
  • Level 14  
    ma sandweva a -900 moj problem to:
    napieci na wyjciu glosnikowym prawym rosnace skokowo od 0-32V nie nastepuje wzrost od razu dopiero po jakim czasi ok2-3mni.
    a podzas sluchani slychac dziwne trzaski w gloniku podlaczonym do wyzej wyminionego kanalu malo tego narasta wtedy tez temperatura do ok 60 st celcjusz po wymianie koncowki STK4151 II to samo
    narazie dziala jako tako poniewaz w obwód wpiolem kondesatory bipolarne o 470uFi 40V na lini przewodu + ale nadal mam trzaski wiec jak zaradzi takiej awari bo dalej nie daje rady:|
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 22  
    Sprawdź pozostałe elementy. Przede wszystkim rezystory.
  • Level 14  
    slychac trzaski kiedy podkrecam niski ton nadl na kanale mam napiecie ale rzedu max 12V . jak sprawdzilem rezystory to okazalo sie ,że jeden ma przebicie i temp ok 50 st C . trasformator rowniez ma temperature wyzsza ok35 stC. ponadto kiedy zalaczam wejcia cinch lewy i prawy kanał to dzwiek ulega niweilkiemu osłabieniu . w poruwnaniu do głosnosci zalaczonego pojedyńczego kanału . jestem poczatkujacym elektronikiem hobbysta wiec nie czaje jeszcze wszystkiego prosze o pomoc