Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić radio w samochodzie? Czy da się podłączyć dwa radia?

el magico 30 Lis 2006 21:27 6604 10
  • #1 30 Lis 2006 21:27
    el magico
    Poziom 10  

Witam. Mam takie pytanie jak przerobic radio w samochodzie ( jest to seryjne radio na kasety montowane w fiacie marea http://allegro.pl/item143459405_fiat_bravo_brava_marea.html)

i chciałbym zrobic wtyk minijack z wejscierm audio in zeby podlaczac np mp3 player.
    lub
    czy da sie podlaczyd do samochodu 2 radia?
    prosze o pomoc i pozdrawiam

0 10
  • #2 30 Lis 2006 21:37
    crazy_88
    Poziom 42  

mozna zastosowac kasete adapter z wyprowadzonym kabelkiem:)

0
  • #3 30 Lis 2006 21:39
    Thomas1988
    Poziom 16  

Jasne, że można ale musiał byś mieć schemat radia i znaleźć na nim przedwzmacniacz. Wtedy do niego podpiąć mini jacka. Raczej nie warto za dużo roboty. Kup lepiej adapter mniej roboty i nie musisz ingerować w radio.

0
  • #4 30 Lis 2006 22:23
    qscgu
    Poziom 34  

czy ja wiem czy taki adapter jest dobry jakosciowo? ja bym ingerowal, dla mnie to sprawa 10 minut, jak i pewnie u wiekszosci srednio zaawansowanych elektroników, ba to jest taka prosta sprawa ze i poczatkujacy moglby to zrobic, po prostu wlutowujesz sie przed wzmacniacz w radiu, lub przedwzmacniacz

0
  • #5 30 Lis 2006 22:53
    el magico
    Poziom 10  

ja jestem z chorzowa dał bys rade to zrobic??

0
  • #6 30 Lis 2006 23:43
    ige
    Poziom 35  

qscgu napisał:
    czy ja wiem czy taki adapter jest dobry jakosciowo? ja bym ingerowal, dla mnie to sprawa 10 minut, jak i pewnie u wiekszosci srednio zaawansowanych elektroników, ba to jest taka prosta sprawa ze i poczatkujacy moglby to zrobic, po prostu wlutowujesz sie przed wzmacniacz w radiu, lub przedwzmacniacz

hehe jaka tam jakosc jak kolega chce mp3 podlaczyc ;) kup kasetke adapter i nie zawracaj sobie glowy jakimis przerobkami

0
  • #7 01 Gru 2006 17:49
    el magico
    Poziom 10  

ja mam kasetke i jakos mi to nie pasi. dlatego pytam

0
  • #8 01 Gru 2006 21:21
    qscgu
    Poziom 34  

ige: widzisz?

mialem kiedys ten wynalazek, jakosc z tego jest mierna i napewno wpięcie sie przed przedwzmacniacz poprawi sytuacje.

najprosciej jest w ogole wpiąc sie przed wzmacniacz, z tym ze musisz odłączyc tj przetrzec sciezki prowadzące do kostki, w ten sposob unikniesz nieciekawych efektow, najlepiej zrobic to na przełącznik tak zebys mogl przelaczac pomiedzy twoim wejsciem a normalnym radiem. Robisz tak:
    otwierasz radio, sprawdzasz na jakim TDA ono pracuje - wątpie zeby to byla inna kostka, wchodzisz na elenota.pl i pobierasz sobie datasheeta tejże kości, sprawdzasz ktore piny to WEJSCIE i w tym miejscu w radiu zaczynasz zabawe, najpierw przecierasz scieżki, potem dolutowujesz przełacznik podwójny - ofcoz zeby bylo stereo, i robisz tak zebys mogl sie przełączac miedzy normalnymi sciezkami od radia i twoim WEJSCIEM. oczywiscie pogłaszanie w takim przypadku na radiu ani zadne inne funkcje nie bedą działały, ale to ma swój plus poniewaz ten przedwzmacniacz z radia nie bedzie wprowadzął dodatkowo zakłucen, a w mp3 pewnie masz taki prowizoryczny przedwzmacniacz tj volume, bass, treble. narysuje ci prowizoryczny schemat, oczywiscie jakbys chcial sie wpiąc bez tego przełącznika to mogłbys spowodować uszkodzenie koncowki mocy przez przypadek.
    Gruba czarna kreska: Masa, jej nie musisz przecierać, wystarczy sie podpiąć
    zielona kreska, jeden kanał
    czerwona kreska drugi kanał
    Jak przerobić radio w samochodzie? Czy da się podłączyć dwa radia?

proponuje przed kostke bo jesli zbytnio sie na tym nie znasz to przed przedwzmacniacz bedzie napewno trudniej

0
  • #9 01 Gru 2006 23:34
    el magico
    Poziom 10  

czarna magia. pytanie co to kostka tda i co oznacza przecieranie??

0
  • #10 02 Gru 2006 12:41
    qscgu
    Poziom 34  

przecieranie oznacza przerwanie ciągłosci scierzek, poprostu bierzesz srubokret i przerywasz scieżkę, kostka TDA to scalony wzmacniacz, czesto sie takich kostek używa w samochodach bo mało miejsca zajmują w radiu, przez co zostaje wiecej na inne bajery, TDA to poprostu uklad scalony, czesto jest przykrecony do obudowy, chyba w 99% przypadkach, wiec latwo bedzie ci go znalesc.

0
  • #11 02 Gru 2006 18:51
    el magico
    Poziom 10  

to moze jednak ja bym ci zapłacił za ta przerobke??

0