Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips C2082DAS

29 Lip 2003 14:38 1582 11
  • Poziom 16  
    Czy wymieniał ktoś w tym monitorze oryginalny tranzystor końcowy odchylania poziomego THD400 na 2SC3998 ?
    Z tego co już przeszukałem na Elektrodzie ( i nie tylko) potrzebna jest do tego niewielka przeróbka ukł. odchylania poziomego...
  • PCBway
  • Spec od monitorów
    wyprowadz sobie rezystor w bazie tego tranzystora na kablu i poszukaj takiej jego wartosci przy ktorej zamiennik grzeje sie jak najmniej
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Nie o to mi chodziło , z tego co wiem ten monitor występował w dwóch wersjach z THD400 i z 2SC3998 z "drobnymi"różnicami w odchylaniu.
    Tranzystor 2SC3998 wraz z mosfetem sterującym IRF730 poleciał mi po drugim załączeniu monitora i to bez sygnału zewnętrznego, nie mam testera traf i nie jestem co do niego na 100% pewny, chociaż przy pierwszym załączeniu wysokie wystartowało ...

:arrow: candle
    Twój sposób może by i był dobry ale w moim przypadku zbyt ryzykowny (czyt. kosztowny)
  • Poziom 16  
    Czy nikt naprawdę nie przerabiał tego tematu ???
  • Poziom 26  
    to z www.anatekcorp.com
    QUESTION NO. P72-7: Philips C2082DAS/II monitor whose line transistor THD4oo, serigraphied V815, on the main board, is in short circuit. I cannot find its characteristics or an equivalent. I have checked the flyback capacitors, they look good.
    ST Microelectronics has obsoleted the THD400. If this is the Philips unit made by Fimi (FCC# begins with GZM), it has been suggested to modify the chassis to accept a 2SC3998 for V815 replacement. In addition to the installing the 2SC3998, which will need a retainer clip, and mica insulator with heatsink grease, the modification also requires removing V841, C883, and C884, and installing a jumper wire in place of C884. Be advised that if the THD400 shorted along with other faulty components, the replacement may also blow, if those are not also fixed. Check out R807, all the HV rectifiers = all "BYV" types, & BY584 (this one has a Vforward > 6 Volts!), all the HV Polypropylene snubber caps, microfuses, and coils L807, L802, L803 (T803, & R910, if present). Other common failures are the focus assembly module (gives focus/brightness fluctuations), or the flyback itself (HV-Failure).
  • Poziom 16  
    Piękne dzięki Jaro za szybką odpowiedz, mam tylko mały problem nie znam dobrze angielskiego i w związku z tym bardzo proszę o potwierdzenie czy dobrze ten tekst rozumiem i czy czegoś nie przeoczyłem :
    ...usunąć V841, C883, i C884 oraz zainstalować jamper w miejsce C884, sprawdzić R807 oraz wszystkie diody HV BYV" types, & BY584...
  • Poziom 26  
    Tak ale najczęściej padają w nich jeszcze kondensatory impulsowe 3x15nF (albo 3x13,8) a konkretnie jeden z nich, generalnie musisz sprawdzić wszystki niebieskie kondensatory prod Wima i Philips (uszkodzenia najczęściej widać gołym okiem)
  • Poziom 16  
    Dzięki , jutro się za niego biorę !
  • Poziom 21  
    mam monitor Philips C2182 uszkodzony był V815 THD400 oraz IRF730

zamiast thd 400 podstwiłem 2SC5584( orginał panasonic ) mnitor pracuje ok 5minut i na wyswitlaczu pojawia sie napis HOCHVOLTFEHLEP

podstawiłem 2SC3898(wolny rynek) monitr wystartuje na sekundę i pojawia się w/w napis na forum pisał Jaro, czy ta przeróbka coś pomoże w tym przypadku ,może ktoś przerabiał w ten sposób sterowanie V815 pozatym czy Jamper to zwora. proszę o pomoc.

Pozdrawiam Maciek.
  • Poziom 12  
    przerabiałem ten temat jumper to zwora wymień kondensatory niebieskie i podstaw tranzystor v812 mnft2955 sprawdż napięcia zasilania
  • Poziom 31  
    Witam
    Potwierdzam podaną przeróbke przez Jaro,dzisiaj to robiłem działa , tranzystor letni wszystko OK
  • Poziom 1  
    I am looking for shematics for c2082das. I have schema, but enother model of this monitor /I need shematic with 2sc3998 -horizontal output/
    Problem is,, vertical deflection failure,,
    verical deftection is running, but there is low level amplitude. I have +/-15
    volts on output stage IC/ no +/-18volts as is on schema/
    Many thanks for help
    Milan