Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcie blokady w Plusie nie oznacza utraty gwarancji

mdawidm 03 Gru 2006 12:13 1793 6
 • #1 03 Gru 2006 12:13
  mdawidm
  Poziom 12  

  Zdjęcie tzw. SIM-locka w sieci Plus nie oznacza już utraty gwarancji na telefon. Pozostali operatorzy zapewne też będą musieli zmienić swoje przepisy - informuje Gazeta wyborcza.

  Jak informuje dziennik, czytelnik Gazety z Poznania zdjął SIM-locka (blokadę uniemożliwiającą korzystanie z aparatu w innych sieciach), bo na działce za miastem Plus nie miał zasięgu. Gdy telefon się zepsuł, serwis nie uznał gwarancji. Klient Plusa musiał więc zapłacić kilkaset złotych za naprawę, choć uszkodzenie nie miało związku z SIM-lockiem.

  Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zarzucając Polkomtelowi, operatorowi sieci Plus GSM, "naruszanie zbiorowych interesów klientów". A sąd antymonopolowy uznał, że operator sieci Plus nie może odmówić klientom prawa do naprawy gwarancyjnej telefonu kupionego w promocji i odblokowanego przed wygaśnięciem umowy - czytamy w "GW".

  Polkomtel do orzeczenia sądu już się dostosował. I zmienił zapis w umowach.

  - Dodaliśmy fragment, z którego wynika, że klient traci gwarancję, tylko jeśli wada aparatu powstała w związku z usunięciem blokady - mówi dla Gazety rzecznik firmy Elżbieta Sadowska.

  Sąd wydał orzeczenie w jeszcze jednej sprawie dotyczącej Polkomtela. Konkurencja uważa postanowienie sądu za niesprawiedliwe.

  (źródło) Gazeta Wyborcza

  0 6
 • #2 03 Gru 2006 12:21
  janek1815
  Poziom 38  

  wreszcie nie bedzie z tym problemow jesli inne sieci rowniez sie dostosuja :) a moze telefony nie beda mialy juz simlockow

  0
 • #3 03 Gru 2006 12:34
  revolt
  Poziom 34  

  na to n ie licz. a w czasach bokii BB5, SE db2200 czy nawet sagemów robionych na calypso z których simlocka ściągnąć idzie po kodzie za 150-300 zł małe to pocieszenie.

  0
 • #4 03 Gru 2006 13:27
  gsm-sklep
  GSM Product Supporter

  Mysle ze operator wie co robi :)
  Dostepność kodów do odblokowania ... szczerze mówiąc jest powszechna ! :)
  Dlaczego wiec nie zrobić takiego kroku ...
  A nóz .. widelec ... Wiecej unów bedzie podpisanych :)
  Przynajmiej do czasu kiedy inni nie pojda ( a pojdą napewno skoro tak sie sprawy maja ) w slady PLUS a !!! :)

  0
 • #5 03 Gru 2006 23:28
  emwu
  Poziom 24  

  gsm-sklep napisał:
  Mysle ze operator wie co robi :)
  Dostepność kodów do odblokowania ... szczerze mówiąc jest powszechna ! :)
  Dlaczego wiec nie zrobić takiego kroku ...
  A nóz .. widelec ... Wiecej unów bedzie podpisanych :)
  Przynajmiej do czasu kiedy inni nie pojda ( a pojdą napewno skoro tak sie sprawy maja ) w slady PLUS a !!! :)  A ciekawee jak to sie ma do np. Sagem'ów :D Jak myśli SagMaster Team ? :D

  A co do tematu, to takie troche niejasne, bo Direct unlock moga unieważnić, ponieważ wgrana zostaje czasami spatchowana część flash'a

  0
 • #6 03 Gru 2006 23:30
  zdzislaw_g
  Poziom 18  

  Hmm... Ale to, że po zdjęciu simlocka nie traci się gwarancji to chyba też będzie uwarunkowane sposobem w jaki simlock usunięto. Co innego zdjęcie kodem (jak w nokii) a co innego cięcie lub prucie blach jak w siemensie czy motoroli. Poza tym w telefonach, w których usuwa się simlocka bez ingerencji mechanicznej można blokadę przywrócić bez śladu i serwis nie wie czy simlock był usuwany czy nie.
  ZG

  0
 • #7 04 Gru 2006 03:31
  arti123
  VIP Zasłużony dla elektroda

  zdzislaw_g napisał:
  Hmm... Ale to, że po zdjęciu simlocka nie traci się gwarancji to chyba też będzie uwarunkowane sposobem w jaki simlock usunięto. Co innego zdjęcie kodem (jak w nokii) a co innego cięcie lub prucie blach jak w siemensie

  zawsze mozesz użyc martecha full :) wtedy bez cięcia
  Cytat:
  czy motoroli

  juz niedługo za dodatkową opłatą 100-200 euro będzie można zdjąć simlocka bez wyrywania blach ( victor i smart-clip)
  Cytat:
  . Poza tym w telefonach, w których usuwa się simlocka bez ingerencji mechanicznej można blokadę przywrócić bez śladu i serwis nie wie czy simlock był usuwany czy nie.

  gadasz głupoty... w SonyEricssonach każda ingerencja jest zapisywana w GDFS'ie a np. w Motorolli w PDS'ie

  0