Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt WERKE ACR 3251 spalony rezystor?

30 Lip 2003 00:49 1460 6
  • Poziom 10  
    Witam rezystor ten ( R2003 ) jest kompletnie zjarany więc nie moge z niego nic odczytać. Może ktoś ma schemacik i wie jaką rezystancję ma mieć. A tak wogóle to radyjko po podłączenie poprawnie kabli nie chce się włączyć ( miga tylko czerwona dioda ). Po podaniu napięcia na wejście zasilania anteny radjo się włącza lecz nie reaguje na (włącz/wyłącz) cały czas działa.
  • Poziom 43  
    Mam w warsztacie jakieś schematy do ACRów , póżniej sprawdzę czy jest taki.
    Jeśłi ten oporek siedzi na głównej gałęzi zasilania, w szereg z dławikiem i przed końcówkami mocy, przed diodą zabezpieczającą przed odwrotnym zasilaniem a z opisu tak wygląda to może mieć max kilka omów. Wstaw 1 Ohm 1W a nawet mniej i będzie dobrze, i tak on tam pełni rolę bezpiecznika.

SlaweK
  • Spec od car audio
    Rozbierz panel i przelutuj potencjometr to źródło problemów w tym radiu.
  • Poziom 43  
    Leszku! Przeczytaj dokładnie pierwszy post :)

SławeK
  • Poziom 10  
    SlaweK napisał:
    Mam w warsztacie jakieś schematy do ACRów , póżniej sprawdzę czy jest taki.
    Jeśłi ten oporek siedzi na głównej gałęzi zasilania, w szereg z dławikiem i przed końcówkami mocy, przed diodą zabezpieczającą przed odwrotnym zasilaniem a z opisu tak wygląda to może mieć max kilka omów. Wstaw 1 Ohm 1W a nawet mniej i będzie dobrze, i tak on tam pełni rolę bezpiecznika.

SlaweK

dokładnie tak! masz rację podmieniłem go wczoraj na 2 Ohm i jest wszystko idealnie. Jedynie co mnie denerwuje to słabe podświetlanie ale w tych modelach tak raczej jest.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 10  
    Sławku może wiesz jak ustawia się balans w tym radju, bo ja nie mam do niego instrukcji. Raz udało mi się przez przypadek, wiem że są to jakieś kombinacje przycisków ?
  • Poziom 43  
    JUż nie pamiętam jak to jest dokładnie w tym radiu ale zwykle w Blaupunktach jest przycisk AUD lub GEO, naciska się go kilka radzy i wyskakują opcje regukacji, reguluje się też zwykle klawiszami < , > , ^ i v. Zwykle też jest przyck DSC (Direct Software Control) do dodatkowych ustawień a co one oznaczają to musisz pytać bo są różne i ew zapraszam na stronę Leszka studio24.prv.pl

SławeK