Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocna antena kierunkowa do sieci WiFi. Polaryzacja pionowa.

09 Gru 2006 12:12 4760 13
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam problem w wyborze anteny kierunkowej do sieci WiFi.
    Odległość do stacji bazowej to ok. 400 m lecz po drodze stoi topola. Chociaż i stacja bazowa i klient są na wzniesieniu to czubek drzewa przysłania widoczność anten. Ścięcie nie wchodzi w gre ponieważ właściciel się nie zgodził. Jedynie pozostaje dobór odpowiedniej anteny kierunkowej. Dodam że u klienta zestaw będzie pracował z AP Edimax EW-7206APG. Na bazie stoi Asmax Ar-804 GU i antena dookólna z Netek.pl o mocy 14 dBi.
    Polaryzacja pionowa !!

Proszę wszystkich o opinie co do anteny klienta i ewentualnie linki.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Jezeli chcesz b.mocna antene to polecam CI grida..duzo lepsze od parabolki bo lepiej ustawic jest ,mniejsze opory powietrza itp..ale na taka odleglosc to chyba przesada..mozesz dac fote?
  • Poziom 11  
    Grid raczej odpada. Proszę o jakieś propozycje cenowo nie wygórowane. Zdjęcia nie dałem rady zrobić :)
  • Poziom 21  
    Luckskywalker napisał:
    Jezeli chcesz b.mocna antene to polecam CI grida..duzo lepsze od parabolki bo lepiej ustawic jest ,mniejsze opory powietrza itp..ale na taka odleglosc to chyba przesada..mozesz dac fote?

W sumie wystarczyłby mu panel 13dBi ( www.netus.sote.pl ). Martwi mnie antena bazowa ponieważ ja o netku słyszałem same złe opinie. Jakbyś miał zamiar ją wymienić to polecam Horizony ( www.interline.pl ).
  • Poziom 16  
    Co do paneli to bym raczej nie stosowal lepiej dobra YAGi niestety ale panele sa dobre jesli chodzi o sygnal bliski i niezaklucony szeroka wiazka generuje rowniez odbicia wiec dobra YAGi i leci wszytko :)
  • Poziom 18  
    Polecam ci jak najbardziej anteny z http://sklep.netus.com.pl sa to najlepsze moim zdaniem anteny w polsce bezawaryjne z dozywotnia gwarancja certyfikowane sprzet troche drogi ale warty naprawde swojej ceny warto tutaj wspomniec ze ich anteny nie zmieniaja swoich parametrow nawet po 5 latach juz po tyle mi wisza
  • Poziom 10  
    Polecam Antene Neutus 16 dbi ! Sam jej użwam i mam lepszy zasieg niż na innych antenach (np. 19 dbi).
  • Poziom 21  
    kudlaty napisał:
    Co do paneli to bym raczej nie stosowal lepiej dobra YAGi niestety ale panele sa dobre jesli chodzi o sygnal bliski i niezaklucony szeroka wiazka generuje rowniez odbicia wiec dobra YAGi i leci wszystko :)

To zależy o jakim zysku ten panel/yagi. Panel 12dBi = yaga 12dBi.
    Cytat:
    Polecam Antene Neutus 16 dbi ! Sam jej użwam i mam lepszy zasieg niż na innych antenach (np. 19 dbi).

Jeśli jakakolwiek z anten była z allegro to tam możesz się spodziewać wszelkich magicznych decybeli i hektokilometrów, uwierz mi. To co jest sprzedawane na allegro nie ma zysku większego niż 14dBi (poza wyjątkami). Dlatego nikt co jest obeznany w temacie nie kupuje anten na allegro (nie chodziło mi w tym poście o obrazę tych co kupili anteny na allegro, a jak ktoś się czuje urażony to przepraszam).
    Dlatego podaję sprawdzone firmy tj. Inteline, Netus, no i nie wymieniłem jeszcze Dipol i Elboxrf ;)
  • Poziom 11  
    Dziękuje za zainteresowanie. Po przeczytaniu postów wybrałem antene Yagi 16 dBi z Netus'a. Troszkę droga, ale mam nadzieje warta swej ceny. Co do allegro to cenie ten portal, ale anteny z tamtąd nie kupie póki istnieje elektroda i pomocni forumowicze :D
  • Poziom 14  
    Niekoniecznie wszystko co tam kupujesz jest do bani.
    Ja np używam fajnych Yagi 16dbI z allegro, są w dobrej cenie. Sprzedawca nie ściemnia o nie wiadomo jakich zasięgach i mają regulacje pochylenia co jest na allegro rzadkością... w ogóle jest rzadkością w polskich yagach.
  • Poziom 36  
    Pomysł ze ścięciem drzewa prosto z "Misia" S. Barei...
    (produkcja filmu "Ostatnia Paróweczka...")

Kierunek postępowania:
    1. Wyższe maszty
    2. Polaryzacja pozioma anten
  • Poziom 21  
    -||- napisał:
    2. Polaryzacja pozioma anten

A pionowa gorsza? W miastach wśród szczelinów ta polaryzacja jest święta.
  • Poziom 14  
    Pozioma łatwiej przez drzewa przechodzi.

Co się tyczy do zasyfienia eteru w mieście przez szczelinówki to się trudno nie zgodzić :(
  • Poziom 31  
    morghul napisał:
    Pozioma łatwiej przez drzewa przechodzi.

Przez jakiś konkretny rodzaj drzew ta "pozioma " ?
    Słyszałem, ze przez drzewa to helikalne i pol. prawo skos .