Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników. Które wybrać? Stx czy Tonsil?

09 Gru 2006 17:27 1298 7
  • Poziom 30  
    co to za kolumna podaj jej wymiary litraż po prostu więcej danych jaki masz wzmka.

pozdrawiam Gilotyn@
  • Poziom 25  
    A po co wymiary obudowy skoro jest ona orginalna pod głośnik 25cm.
    No ale skoro chcesz? 32x28x61cm.A wzmacniacz Fisher CA-276.
    PS.mi chodzi tylko który głośnik będzie lepiej grał (który ma lepsze parametry)...chodzi mi głównie o te db.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    dwoje19 wymiary kolumny sa potrzebne po to aby znac jej litraz , a znajomosc jej litrazu jest potrzebna przy wyborze glosnika gdyz jedne glosniczki o srednucy 25 cm graja dobrze w 60 litrach a inne w 40 . To nei ich srednica lecz pozostale parametry decyduja o wielkosci obudowy. Jesli chodzi o te db to po piersze db to jest tylko jednostka, jednostka wfektywnosci czyli im wiecej jak to mowisz db tym glosniej dziala . A nie wiem gdzie znalazles ze stx ma wieksza efektywnosc niz Tonsil. Z tych dwoch glosniczkow radze Ci wziac Tonsila zagra Ci duzo lepiej w 54 litrowej obudowie, ten stx co dales link jest do niczego a jedyny jaki bym polecil o podobnej srednicy(27-150) nei zagra zbyt dobrze w 54 litrach wiec bierz tego tonsila.
  • Poziom 15  
    Różnica w cenie jest między tymi dwoma głośnikami ale różnica w ich brzmieniu jest jeszcze większa. Wogóle, żeby porównywać Tonsila z STX :) bierz oryginalnego Tonsila takiego jakiego miałeś bo jest lepszy no i zwrotka jest pod niego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    moim zdaniem nawet gorsze niz STX :) lepiej nie mysl o tym, kupuj tonsila nowego albo uzywke na allegro