Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Sony Trinitron E200. Nagrzewający się kondensator. Wymienić go?

spidersb 09 Gru 2006 18:05 1003 1
  • #1 09 Gru 2006 18:05
    spidersb
    Poziom 10  

Witam! Mam Problem z monitorem (Teraz mam podlaczony inny). Wroczraj w moim pokoju poczulem okropny swąt, podobny do tego jaki kiedys wydal zasilacz w moim starym kompie kiedy w jego zasilaczu siadly 2 duze kondensatory, wyciekl z nich elektrolit i smierdzialo nieziemsko. Okazalo sie ze tym razem bylo to od monitora (Chociaz obraz byl normalny). Monitor byl okropnie nagrzany.
    Dzisiaj zdialem obudowe a nastepnie podlaczylem wtyczke do kompa oraz dolaczylem zasilanie. Monitr chodzil niby bez zarzutu, ale wypatrzylem jeden kondensator ktory mial wypukle i lekko (nieznacznie) rozchylone blaszki u gory. Jak odlaczylem zasilanie okazalo sie ze ten oto kondensator strasznie sie nagrzal. Jest to kondensator chudy i wysoki z oznaczeniami 200V 33uF 105 st C. Prosze mi poradzic co nalezaloby zrobic. czy wystarczy tylko wymienic ten kondensator? Jesli Tak to jakim kondensatorem moge go zastapic?

Dodam ze to monitor Sony Trinitron E200

0 1
  • #2 09 Gru 2006 18:42
    lisek
    Spec od monitorów

chasis od Sony G200/E200 jest takie same ( chasis D-99 )
    prawdopodobnie jest to kondek na linii +B 180V
    oznaczony jako C524/ lub C575
    lub w zasilaczu > wtedy mają oznaczenie C62x

najlepiej wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne ( tak opisane jak ten spuchły) na linii +B
    - w zasilaczu С625 / 624
    * jak dla Ciebie to "czarna magia" szukaj i proś o pomoc znajomego kol. Elektronika
    kondki maja być na +105 st. C

p.s.
    miały prawo 'spuchnąć" bowiem
    - monitor ma swoje lata
    - One tak mają (kondensatory)
    - w środku jest b.ciepło..........

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo