Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CDC-M3 + Audi gamma bose z rds

smoku 09 Gru 2006 21:34 1996 2
 • #1 09 Gru 2006 21:34
  smoku
  Poziom 9  

  Witam

  czy ktoś posiada schemat podłaczeniowy do zmieniarki blaupunkta cdc-m3 z radiem audi gamma bose z rds ? Dodatkowo mam podłaczony wzmacniacz blaupunkta z equalizerem BEA 80.

  Zmieniarkę mam z pełnym okablowaniem razem z interfejsem.

  0 2
 • #2 10 Gru 2006 13:13
  djlj24
  Spec od car audio

  Audi Gamma Bose z RDS występowała w dwóch wersjach. Pierwsza to klasyczna z wyglądu ale z czerwoną kostką i w tej kostce złącze "głośników" jest złączem zmieniacza. Druga (już bez logo Bose ale za to logo jest na pozostałych elementach systemu) i tu kostka niebieska mini ISO jest do zmieniacza. W przypadku tej starszej wersji standardowo był montowany zmieniacz CDC-M3 w wersji dla Audi (pozbawiony między innymi napisów Blaupunkt z przodu) wraz z konwerterem sygnałów standardu "stare Sony" -> Blaupunkt I2C. I podłączało się to właśnie do środkowej kostki w czerwonym ISO (opis styków zawsze jest na radiu). W przypadku nowszej wersji (to szerokie radio) w starszych autkach był to też zestaw CDC-M3 + konwerter z odpowienią wtyczką, a w przypadku nowszych autek już Alpine oparte na mechaniźmie znanym także z modelu 5952Z oczywiście z elektroniką gadającą po szynie Blaupunkta.
  Jeżeli więc nie masz konwertera sygnałów to nie podłączysz. Jeżeli masz konweter to odrobinka myślenia i wszystko masz na www.studio24.prv.pl

  0
 • #3 10 Gru 2006 16:42
  smoku
  Poziom 9  

  Mam właśnie radio bose z czerwoną wtyczka i zmieniarkę z konwerterem.
  na wyjściu z konwertera są dwa kable DIN3 i DIN8 i nie wiem jak je podłączyć. Na studio 24 jest schemat ale nie do systemu bose. Wystarczy mi opis tych dinów, z resztą sobie poradzę.

  0