Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 5343-zatrzymuje kartki przed bebnem

gandalf.s 12 Gru 2006 10:02 771 3
  • #1 12 Gru 2006 10:02
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Witam

Ksero jak w temacie. Przebieg 700 000 kopii, po konserwacji, wymienione rolki poboru papieru z kasety i podajnika bocznego, beben ma ok. 60 000 kopii. Problem polega na tym ze jak sie wlaczy na kopiowanie z kasety to kartka dochodzi do bebna i dalej sie nie przesuwa (jest zgnieciona) - tak jakby rolki pchaly dalej a beben ja blokowal.
    Jednak jak przelacze na podajnik boczny to kartka przejdzie troche za beben i dalej sie nie przesuwa ale nie jest zgnieciona tylko zatrzyma sie pod bebnem dochodzac ok. 3 cm do grzewczego. Tak jest za kazdym razem. Dodam ze kopiarka dzialala i w pewnym momencie nastapilo zacieci i dalsze losy opisalem.
    Jak otworze klape aby sprawdzic czy chodzi beben to sie obraca.
    Czy ktos mial identyczny problem z taka maszyna.

0 3
  • #2 12 Gru 2006 20:28
    anty35
    Poziom 26  

Dawno już tych maszyn nie robiłem ale sprawdz rolki dociskowe te pod wywoływaczczką ,są mocowane na mosiężnych łożyskach ślizgowych często podczas zacięcia niechcąco te łożyska wyskakóją z miejsca mocowania to jedno a drugie to sprawdz czy lekko chodzi bramka rejestracji ,tam jest elektromagnes który opuszcza takie metalowe wąsy.

0
  • #3 13 Gru 2006 10:38
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Co do lozysk to pierwsze co sprawdzilem i wszystko jest na swoim miejscu. Siedzialem przy maszynie prawie pol dnia sprawdzajac po kolej wszystko i nie widzialem zadnych nieprawidlowosci. Nie bardzo wiem o ktora bramke chodzi...

0
  • #4 13 Gru 2006 18:00
    anty35
    Poziom 26  

Tą co jest przed korotronem przenoszenia, cały jest tam mechanizm rejestracji ,sterowany jest przez elektromagnes ,a wyciągałeś elektrodę przenoszenia i sprawdzałeś obraz na bębnie.Przebicie wysokiego na elektrodach ?

0