Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerzutnik \ Licznik \ Multiplekser \ Rejestr zbudować...

12 Gru 2006 20:17 2150 7
  • Poziom 9  
    Wiem że zadanie banalne tylko, że ja nie kaput tego do końca dlatego proszę was o pomoc.

Mam zbudować i zoptymalizować pracę następujących układów:
    - Przerzutnik
    - Licznik
    - Multiplekser lub de multiplekser
    - Rejestr

Po prostu potrzebny jest schemat i podpis pod podane wyżej rzeczy..
    Nie muszą być one bardzo rozbudowane ale do 8 bitów jakos tak :D
    Jeśli ktoś może mi to zrobić proszę o wysłanie na PW.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
  • Poziom 38  
    Ściągnij data sheet od rejestru i tam masz narysowany schemat wewnetrzny. P.S. Długo się uczysz już cyfrówki?

Dodano po 3 [minuty]:

Próbowałeś coś sam zrobić?
  • Poziom 9  
    Dzięki wam :) Cyfrówki się ucze tylko tyle ile informatyka wymaga.. a ucze sie moze z 1 miesiąc a niestety gość który tego uczy nie potrafi nic wytłumaczyć do wszystkiego dochodzę sam :)
  • Poziom 43  
    Zmień tytuł tematu! - Żeby było wiadome o co chodzi.

A tak po za tym o co chodzi z ta optymalizacja, mają lepiej działac czy jak - mają zajmowac mniej elementów logicznych?

licznik ma być z gotowych elementów typu przerzutnik czy wszystko w oparciu o same bramki?

Całosc ma być jednym urzadzeniem zawierającym te elementy czy osobne 8-bitowe ?

Polecam sobie kupić jakąś książkę, o ile to możliwę i jeśli Ci się to przyda na dlużej.
  • Poziom 9  
    No więc tak optymalizacja to gościowi znając jego chodziło o opis i co robi dany przerzutnik czy tam licznik, czy licznik ma być z gotowych elementów czy w spraciu o same bramki nie mam pojecia ale myśle ze to obojętne, całosc ma być chyba tym urzadzeniem :)

A ksiązkę kupie ;) Ale prosze nadal o pomoc!
  • Poziom 27  
    xslimpl napisał:
    No więc tak optymalizacja to gościowi znając jego chodziło o opis i co robi dany przerzutnik czy tam licznik, czy licznik ma być z gotowych elementów czy w spraciu o same bramki nie mam pojecia ale myśle ze to obojętne, całosc ma być chyba tym urzadzeniem :)

Jak nie jesteś pewien to się po prostu nauczyciela zapytaj o co u chodzi z tą optymalizacją. Jeżeli zastosujesz gotowe elementy które są zoptymalizowane do pełnienia określonych zadań to już w zasadzie nie masz czego dalej optymalizować.
    Chyba że miałbyś jakiś większy projekt w którym te układy miały by być tylko podzespołami. Dlatego najlepiej by było gdybyś się dowiedział dokładniej czego ten nauczyciel wymaga i oczekuje.
  • Poziom 9  
    Więć tak odpowiedź od nauczyciela :) Proszę was o pomoc w srode już termin :( a ja muszę oddać jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to prosze :(

Odpowiedź od nauczyciela:
    Co do zaliczenia to pozostawiłem Wam dowolność, jeżeli chodzi o zastosowane elementy (bramki czy gotowe np. przerzutniki).
    Ocena z zaliczenia będzie jednak zależeć od skali trudności i zaangażowania.
    Ten sam układ przerzutników w zależności od stopnia trudności otrzyma odpowiednią ocenę .
    Opis ma być bardzo krótki np.licznik 8-bitowy rewersyjny.
    Optymalizacja ma polegać na uproszczeniu istniejących przykładowych schematów z elelmentów np. nie omawianych na zajęciach, opierając się na prawach de Morgana, zastosować mniejszą ilość bramek realizujących tą samą operację.