logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Samsung SV-637X - nie świeci wyświetlacz-prawie martwy

mimelektronik 13 Gru 2006 11:06 1683 13
REKLAMA
  • #1 3326003
    mimelektronik
    Poziom 26  
    Posty: 1053
    Pomógł: 78
    Ocena: 59
    Magnetowid ten przyjmuje taśme, zaciąga zabieraki i staje - nie świeci wyświetlacz (żarzenie jest) jedynie co działa to eject. Po wciśnięciu taśmę prawidłowo oddaje i power wyłącza się do st.by (zabieraki wciągają taśme).
    Napięcia z zasilacza prawidłowe, zailania na procku też niby w porządku z eurozłącza nic nie wychodzi. Nie wiem czego już się czepić?
  • REKLAMA
  • #2 3326159
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Sprawdź ustawienie opcji serwisowych.
  • REKLAMA
  • #3 3326189
    mimelektronik
    Poziom 26  
    Posty: 1053
    Pomógł: 78
    Ocena: 59
    nie świeci wyświetlacz i nie ma obrazu z eurozłącza -więc nie ma bardzo jak ich sprawdzić
  • #4 3326208
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12955
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Jestem ciekawy jak zakończy sie ta naprawa ja mam dwa takie na stole przeprogramowanie pamięci nic nie daje najgorsze ze nic nie ma na euro nie ma jak sprawdzić czy opcje są poprawne.
  • #5 3326249
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Masz rację, nie pomyślałem o tym. Sprawdź czy pracuje IC701 (+5V, -24V, 5MHz, RESET).
  • REKLAMA
  • #6 3326258
    mimelektronik
    Poziom 26  
    Posty: 1053
    Pomógł: 78
    Ocena: 59
    czym tą pamięć ks24l161c czytasz Telo bo mi jakieś krzaki zczytuje -niby i2c a każdy programator mi ją inaczej czyta

    Dodano po 3 [minuty]:

    5mhz oscyluje ,reset w porządku,+5 -24 też ok
  • #7 3326444
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Spróbuj wstawić czystą pamięć zapisaną F,F,F,F...
  • #8 3326715
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12955
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Ja już rózne kombinację wsadów ładowałem i nic odczytywałem icprogiem jeden miałem ze wszystko działało ale było brak sygnałów po euro wymieniłem układ smd ten przy euro nie pamietam oznaczen i ruszył potem dowiedziałem się od klienta ,że synek podłaczał komputer pod euro,doszedłem do tego ze procesor ma chyba w sobie pamieć ale moge się mylić.Jeden VCR sam załatwiłem wchodząc w tryb serwisowy i przez nie umiejętne ustwienie opcji i wyłączenie sprzetu przestał reagować na klawiaturę i brak sygnału po euro i wtedy stanołem w miejscu co się wtedy robi w tym modelu wymienia procesor czy co????Pamięć pustą wstawiałem i nie brak poprawnego działania.
  • REKLAMA
  • #9 3326927
    mimelektronik
    Poziom 26  
    Posty: 1053
    Pomógł: 78
    Ocena: 59
    czy zaprogramowywałeś oryginalną pamięć czy inną?
  • #10 3329388
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12955
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Miałem taki sam model i z niego wlutowałem pamieć ale nie ruszył.
  • #11 3331855
    marck1
    Serwisant RTV
    Posty: 4597
    Pomógł: 768
    Ocena: 772
    Może spróbować "ręcznie" ustawić pamięć - ręsztę też mam jak będzie potrzebna.
    Załączniki:
    • SV-637X-pam..pdf (36.51 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 3331908
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12955
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    A jak to zrobić jak nic nie widać po euro???
  • #13 3332041
    marck1
    Serwisant RTV
    Posty: 4597
    Pomógł: 768
    Ocena: 772
    No tak, fakt. A może jednak brakuje jakiegoś napięcia, ale z drugiej części zasilacza opisanego jako "Power Drive".
  • #14 3332895
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12955
    Pomógł: 1502
    Ocena: 2327
    Niestety napięcia wszystkie są przecież napisałem ,że jednego sam uszkodziłem wpisując opcje z innego modelu i po wyłaczeniu i ponownym właczeniu juz nie działa.Moje pytanie brzmi co się robi w tej sytułacji?
    Czy tylko wymiana procesora który jest sprawny.Przepraszam ale bardzo mnie ciekawi ten model.

Podsumowanie tematu

✨ Magnetowid Samsung SV-637X przyjmuje taśmę, zaciąga ją, zatrzymuje się, a wyświetlacz nie świeci (jest jedynie żarzenie). Działa tylko funkcja eject, która poprawnie zwraca taśmę i wyłącza urządzenie do trybu standby. Napięcia zasilacza oraz zasilania procesora są prawidłowe, jednak brak sygnału i obrazu z eurozłącza uniemożliwia diagnostykę ustawień serwisowych i opcji procesora. Próby przeprogramowania pamięci (typ ks24l161c) nie przyniosły efektu, a różne programatory odczytują ją niejednoznacznie. Oscylator 5 MHz, reset oraz napięcia +5V i -24V na procesorze są obecne. Wymiana pamięci na pustą (wypełnioną FF) nie poprawiła działania. Podejrzewa się uszkodzenie procesora lub błędne ustawienia serwisowe, które mogą powodować brak reakcji na klawiaturę i brak sygnału po euro. W dyskusji pojawiły się sugestie sprawdzenia układu IC701 oraz zasilacza "Power Drive". Wymiana procesora jest rozważana jako ostateczne rozwiązanie, choć procesor wydaje się sprawny. Brak jest jednoznacznej metody ręcznego ustawienia pamięci bez obrazu z eurozłącza.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA