Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diana P 565E - nożyczkowy problem

17 Gru 2006 19:21 1994 11
  • Poziom 9  
    Witam mam duży problem :(
    Mam pralkę Diane P 565E, która stoi koło wanny. Przygotowywałam pralkę do prania, ale przedtem chciałem się wykąpać. Położyłam na nie zamkniętej jeszcze pralce nożyczki do paznokci. Kiedy wychodziłam nie wiem jak to zrobiłam ale nożyczki wpadły mi pomiędzy bęben a ścianki pralki. Nie mam pojęcia jak je teraz wyciągnąć. Próbowałam od dołu ale tam nie ma dojścia. Czy ma ktoś może schemat budowy mojej pralki, albo ma ktoś może pomysł jak je wyjść bo fachowiec zaproponował mi naprawę za cenę bagatela 115 zł a sama pralka jest tyle warta.

Poniżej przedstawiam jak według mnie może to wyglądać, ale mogę się mylić jestem tylko informatykiem.

https://obrazki.elektroda.pl/71_1166378726.GIF

Przeniosłem z "Schematy AGD".
    <skryn>
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Właśnie, bo węża "zbiornik-filtr" nie radzę w tym typie wyciągać :?

PS
    Puść pralkę i jak zobaczysz że normalnie pracuje i nożyczki nie hałasują to daj sobie spokój z ich wyciąganiem, może kiedyś znajdziesz je na wkładce filtra :)
  • Poziom 9  
    No tak, ale nożyczki są ostre. A jak staną sztorcem i zablokują pralkę, albo przekłują ten gumowy odpływ...?
    Ktoś mi powiedział, że aby je wyciągnąć, trzeba by było rozłożyć pralkę- czyli wyjąć bęben. Czy to prawda, jak sądzicie?
  • Poziom 17  
    Witam
    Zlokalizuj za pomocą latarki na
    dnie zbiornika nożyczki.
    Wykonaj haczyk z drutu miedzianego i zahacz nożyczki.Drugi koniec drutu zablokuj w bębnie piorącym na sztywno i zamknij drzwi bębna.Kręć bębnem od grzałki w górę,napewno Ci się uda to wykonać!
    Pozdrawiam
    Andrzej[/code][/GVideo]
  • Poziom 9  
    ok
    nożyczki leżą płasko i przy próbie zahaczenia przesuwają się.
    Jak "podnieść " nożyczki i wsunąć tam koniec pętli ?
    Czy trzeba je tak obrócić aby uszka były przy brzegu zbiornika i wtedy dadzą się podważyć ?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zamiast drutu miedzianego użyj magnesu.
  • Poziom 9  
    Spróbuję z tym magnesem.
    Dziękuję za podpowiedzi
  • Poziom 38  
    Ewentualnie na koniec drutu przymocuj cos klejacego... Albo rurka, a z konca rurki wystaje petla z drutu. Zachaczasz "petla", pociagasz za konce drutu wystajace z drugiej strony rurki, petla sie zaciska... Swoja droga ciekawy problem :)
  • Poziom 9  
    hehe tak to jest jak pracujesz do późna i zmęczony próbujesz zrobić kilka rzeczy na raz :) uwierz mi, że tego nie planowałam :) jak ja to mówię 100 lat bym próbowała i by mi się nie udało, do tego trzeba mieć talent :D a ja jak widać go mam :)
  • Poziom 38  
    Troche out of topic - nie przejmuj sie - moja kumpela potrafila kiedys wrzucic klucze od domu do szybu windy... Do tej pory nie wiem, jak to zrobila - widac sa zdolni ludzie ;) Powodzenia z nozyczkami :)
  • Poziom 9  
    Ps. Przed chwilą próba przy zastosowaniu połączonych dwóch metod powiodła się.
    Z drucika zrobiona pętla chwyciła i uniosła nożyczki a bardzo silny magnes
    (z głośnika ) "przymocował" je do bębna . Po tej operacji nożyczki ładnie "wyjechały" na swiatło dzienne.
    Uffff..... jaka radość !!!!
    Jeszcze raz dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zechcieli zaoferować swą pomoc w rozwiązaniu problemu