Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Rosa (PMG 565) jak rozkręcić?

gnom14 25 Sty 2008 10:53 2781 2
  • #1 25 Sty 2008 10:53
    gnom14
    Poziom 9  

Witam, mam problem, a mianowicie: Pralka Polar Rosa (PMG 565) zardzewiała mi pokrywa (klapa), zawiasy oraz przy dozowniku na płyn do płukania. Z klapą i zawiasami dałem sobie radę bez ingerencji w głąb pralki.
    Natomiast z rdzą przy dozowniku jeszcze się nie uporałem, nie wiem jak zdjąć całą górną część pralki. Proszę niech ktoś kot ma doświadczenie doradzi mi jak to rozkręcić.
    Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Sty 2008 13:59
    PBK
    Specjalista AGD

trzeba ją połozyc na bok tak aby dozownik proszku był na górze
    rozkręcasz i zdejmujesz bok obudowy
    następnie stawiasz ją do pionu i rozkręcasz dozownik proszku blachowkręty są od spodu

jak będziesz chciał zdemontowac górna płytę trzeba jeszcze zdjąc fartuch (jest na wcisk )
    i rozkręcic dookoła blachowkręty oraz pozdejmowac pokrętła i wykręcic programator oraz termostat

0
  • Pomocny post
    #3 25 Sty 2008 15:08
    colcolcol
    Poziom 25  

Wyłączyć z prądu, zdjąć (zsunąć) pokrętła, odkręcić wkręty (około 10) pokrywy górnej oraz dwa elektrozaworu (obok węża dopływowego), zdjąć fartuch (uszczelka bębna) z pokrywy górnej - jest wsadzany na wcisk bez kleju (przy montażu użyj płynu do mycia naczyń), odkręć programator (dwa wkręty) oraz termostat i przełącznik poziomów (jeżeli jest) oraz odłącz kontrolkę pracy, odłącz przewody wyłącznika klapy (zapisz kolejność), zdjąć węże zasobnika, przy montażu kup obejmy metalowe 15-22 sześć sztuk.

1