Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Colorofon c-230b ładnie świeci tylko przy mocnym wzmocnieniu

18 Dec 2006 21:16 2592 14
  • Level 15  
    Witam niedawno otrzymałem od znajomego ten kolorofon jednakże ładnie gra dopiero w momencie gdy wzmocnienie dźwięku będzie dość duże czego to może być przyczyna.Oprócz tego prosiłbym o schemat w pełni zgodny z moim kolorofonem (tylko do tego modelu) mam wersję z czterema potencjometrami obrotowymi.A wzmacniacz jest na 4Ω.bardzo proszę o pomoc w tej sprawie bo co to będzie za sylwester bez kolorofonu.....:D

Dodano po 41 [sekundy]:

Dodam że słabo świeci nawet gdy potencjometry w ko0lorofone będą na maxymalnej pozycjii
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 15  
    Zastanawiam się czego to może być wina czy kolorofonu czy wzmacniacza .Osobiście uważam że jest to wina kolorofonu tylko nie za bardzo wiem co to może być zgadza się na elektrodzie pełno jest schematów do kolorofonu c-23 a nie c-230b bardzo istotna jest dla mnie zgodność wartości elementów ze schematu z rzeczywistymi elementami ponieważ z wielu elementów ciężko jest mi odczytać ich wartość zdrapane oznaczenia itp

Dodano po 1 [minuty]:

A i nie chcę go przynajmniej na razie przerabiać chcę żeby pracował nominalnie czyli wg takich parametrów jakim obdarzyła go fabryka
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 15  
    ok czyli wymienić kondensatory i tranzystory a gdzie w tym urządzeniu znajdują tyrystory i tranzystory oraz triaki?
    A mam jeszcze jedno pytanie jak dotknę głównego potencjometru bezpośrednio gołym paluchem to tylko pali się jedna lampka czy tak powinno być z tego co słyszałem to wszystkie powinny się palić na max możliwości kolorofonu...
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 15  
    ok ale takie małe pytanko gdzie się znajduje ten wzmacniacz wstępny??
    P.s> jeśli to możliwe prosiłbym aby częściej pan sprawdzał ten post bo mam wątpliwość czy wyrobię się z tym kolorofonem do sylwestra :P

Dodano po 1 [minuty]:

jak na razie wymienię tylko elektrolity
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To tranzystor do którego środkowej nogi poprzez kondensator i rezystor podłączony jest sygnał wejściowy. Na 99% jest uwalony,
  • User removed account  
  • Level 15  
    dziękuję za rady i za zamienniki bardzo cenna wskazówka jednakże w moim kolorofone są tranzystory (napis na obudowe)308B
  • User removed account  
  • Level 15  
    Ok to zabieram się za sprawdzenie i wymianę elementów o wynikach będę na bierząco informował
  • Helpful post
    Level 12  
    Masz zrąbany mikrofon w kolorofonie. Wymiana niejest droga. Sam też miałem taki problem.
  • Level 15  
    Taki szczegół ale ten kolorofon nie ma pojemnościówki jest podłączany bespośrednio pod wzmacniacz:P:P:P
  • Level 15  
    A teraz moi drodzy czasw na paradoksalne wyjaśnienie zagadki.Otóż powodem słabego grania kolorofonu były przylutowane do końcówki kabla połączeniowego rezystoey o dość dużej rezystancji zdjąłem je i wszystko gra bardzo ładnie.Dziękuję serdecznie za zainteresowanie moim problemem.