Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Colorofon c23b. Dlaczego jedna żarówka ciągle świeci?

26 Dec 2006 20:23 5595 11
  • Level 20  
    Witam. Ostatnio zostalem poproszony o wykonanie sylwestra wiec pomalu zaczelem zbierac sprzet, lutowac kable itp. Natklem sie na kolorofony i po podlaczeniu do sieci okazalo sie ze ostatnia zarówka swieci caly czas (na foto nr.1). Dwie pozostale mrygaja w rytm muzyki a ta ciagle swieci. Co moglo sie stac ze caly czas swieci?
  • Level 31  
    moze tyrystor sterujacy jest zwarty i zwiera obwod i cały czas zarowka swieci nie reaguje na jej sterowanie??

masz moze schemat tego kolorofonu??? to bedzie mozna przesledzic droge sygnału od mikrofonu po samą zarowke
  • Level 20  
    Schematu wlasnie do tego modelu nie mam. Jest od podlanczany pod wzmacniacz, mikrofonu tam nie widze.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wpisz w SZUKAJ c23b lub c230b lub kolorofon. Te sprzęty były już wielokrotnie omawiane i jest sporo tematów im poświęconych. Są także schematy.
  • Level 27  
    Jedyne co może być padnięte to albo tyrystor albo tranzystor sterujący nim.
  • Level 20  
    Szukalem przepatrzylem i nie bardzo mi sie te schematy podobaja bo sa albo na 4 potencjometry albo na przesówane potencjometry.
  • Level 31  
    potęcjometr to potęcjometr czy przesowany czy obrotowy to i tak pełni tę samą funkcje!!!
    Co za różnica jaki potencjometr? Ważna jest wartość potencjometru (też z pewną tolerancją), a nie jego konstrukcja. Bo idąc tą drogą, to będziemy rozpatrywać kolor rezystorów...
    Ilość kanałów też nie ma znaczenia, jeśli są to dublujące się bloki.
  • Level 20  
    Ok mam jako taki schemacik i biore sie do roboty zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Level 20  
    Wiec tak wziolem sie do roboty i udalo mi sie zrobic ten sprzecik uszkodzony byl tranzystor o napisie 308 a ja mialem pod reka tranzystor o napisie 307 wiec bez wachania wstawilem i zaczelo dzialas po podaniu sygnalu z wzmacniacza wszystkie kanaly mrygaly, wymienilem jeszcze potencjometry bo byly zasniedziale, poprawilem stare luty i teraz jest kolorofon sprawny w 100% Dzieki wielkie za pomoc.
    Tym razem ci si e udało, ale nie podmieniaj elementów, bo wyglądają podobnie lub mają podobne napisy. Tu nie narobiłeś szkód, ale kiedy indziej może się skończyć na poważnym uszkodzeniu. Przecież części możesz zweryfikować. Są przecież KATALOGI ELEMENTÓW ELEKTRONICZNYCH. Są też google. Wystarczyło wpisać bc307 i bc308, by zobaczyć, czym się różnię te tranzystory.
  • Level 20  
    Kolego masz racje ale mi nie zalezalo za bardzo na tych kolorofonach znaczy na ostatnim swiatelku wiec dla eksperymentu wstawilem to co mialem wazne ze dziala, w innym sprzecie bym tak nie zrobil ale ze to byly tylko kolorofony to zaryzykowalem.