logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sprzęt do sagemów. Jaki jest najtańszy? Unlock, soft.

matidanko6 19 Gru 2006 12:36 2711 36
Najlepsze odpowiedzi

Jaki jest najtańszy sprzęt do zdejmowania simlocków z Sagemów i ile kosztują adaptery TP, jeśli nie chcę lutować?

Najtańszą opcją jest klon SCDR II za około 100 zł, a podstawowe przystawki TP kosztują około 200 zł [#3348112] Trzeba jednak pamiętać, że klonów nie da się aktualizować, więc nie zrobisz nimi nowszych Sagemów ani nowych algorytmów online [#3348225][#3349620] Jeśli chcesz sprzęt „na lata”, forumowicze polecają oryginalny SCDR2, bo aktualizacje są ważne i pozwalają robić bieżące telefony [#3348225][#3350930] W podanej promocji SCDR2 kosztował 409 zł + VAT jako sam klucz albo 579 zł + VAT za full wypas z 21 TP i 4 kablami [#3362175] Adaptery TP były podane jako 14,90–19 zł za sztukę netto [#3362175] Jako alternatywę podano też oryginalny SagDD: robi tylko locki, bez flashowania, ale obsługuje wszystkie telefony [#3349620]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 3348053
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    Jaki jest najtańszy sprzęcik do sagemów do unlocku ewentualnie softu. chodzi mi również o ceny przystawek do TP bo sam box lub klip mi nie starczy i nie chce mi sie lutować bo nie mam na to czasu a tych sagemów jak na razie miałem trzy wiec niie chcę pakować majatku w sprzęt, może być klon.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3348112
    hard
    Poziom 24  
    Posty: 736
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    Klon SCRDII za ok 100zł na allegro przystawki jakieś 200zł (przynajmniej te podstawowe)
  • Pomocny post
    #3 3348120
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    orginal SCDR II komplet zobacz sobie jaki koszt a z orgianla bedziez duzo bardziej zadowolony
  • #4 3348130
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    ale oryginał to prawie trzy krotna wartość klonu
  • Pomocny post
    #5 3348158
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    z tego co wiem ale moge sie mylic w stosunku do SCDR poniewaz mam orginala ale, jezeli wyjda nowe sagemy to updatujesz box i bedziesz mogl
    robic na bierzaco nowe telefony, a klona nie updeteujesz i bedziesz robil to co tylko masz mozlwe
  • #6 3348182
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    Wiem to bo do tej pory kupowałem same boxy oryginały ale niestety nie mam teraz przed nowym rokiem wystarczającej puli pieniędzy żeby zakupić oryginała a z zakupem klona też będą problemy ze względów finansowych a obiecałem ważnemu klientowi że do nowego roku mu zerwę simlocka z tego telefonu więc zakup jest pilny
  • #7 3348185
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    jak uwazasz ... ja jednak proponuje nadal orginala a czy opalaca sie kupowac nie orginalnego boxa do 2-3 telefonow.Zastanów sie moze bedziesz mial inne rozwiazanie z sciagniem tego locka
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #8 3348225
    delta.olkusz
    Poziom 20  
    Posty: 414
    Pomógł: 53
    Ocena: 2
    Czesc. Jak kupowac sprzet to tylko oryginal, przynajmniej w przypadku SCDRa. Wszystkie nowsze wersje algorytmow robi sie przez serwer(Unlock Online)... Wiec klonem nowych nie zrobisz... Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    #9 3348245
    hard
    Poziom 24  
    Posty: 736
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    Koledzy nie ma co na siłe kogos przekonywać na zakup oryginała jak już podjął decyzje że kupi klona .Może ten klon zarobi na oryginała :D
    Wzgledy finansowe są jednak ważne .
    Każdy kto kupuje klony zdaje sobie sprawe z ich wad (czytaj brak aktualizacji)
    SCRDII w oryginale jest urządzeniem b.dobrym ale troche drogim przy tak niepopularnej marce (?) jak Sagem .Mnie zdarza sie może 1 lub2 sztuki na miesiąc do simlocka .

    Jakby tak producent troche cene opuscił to faktycznie by się klona nie opłacało kupować :D:D:D
  • #10 3348251
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    pan wyzej dobrze gada
  • #11 3348360
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    popieram. szczerze napiszę że z miłą checią bym kupił oryginała bo nie chce bezcześcić mojej kolekcji oryginałow klonem. pilnie mi się spieszy z tym jednym telefonem żeby zrobić tego locka. Bo i tak i tak kupie boxa do sagemów a po co przepłacać kupując co jakiś czas klona ale czyjest metoda zęby zerwać bez boxa simlocka z tego jednego modelu telefonu simlocka a po nowym roku kupić konkretny oryginalny sprzęcik?
  • Pomocny post
    #12 3348491
    hard
    Poziom 24  
    Posty: 736
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    Może www.gsm-sklep.pl zrobi jakąś super promocje noworoczną ? :D
  • #13 3348530
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    www.sagmaster.com
  • #14 3348540
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    gsm-sklep już przegladałęm i wiem jakie mają ceny i nie zanosi się na noworoczną promocję

    Dodano po 12 [minuty]:

    a co mówicie na to jak bym zakupił do tych paru sztuk?
  • #15 3348612
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    toznaczy wiesz ja ci powiem ze niema regóły na to jaiego sagema dostaniesz a tymbardziej ze łaczy sie z supportem online zeby sciagnac locka i wtedy bedzie ku.a. A jak dosatniesz najnoweszego sagema to co w tedy ?? np z seri myv
  • #16 3349463
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    to wtedy powiem że tych nie robię tylko te starsze
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #17 3349620
    Multi_COM
    Spec od GSM
    Posty: 2218
    Pomógł: 93
    Ocena: 59
    alternatywa jest jeszcze SagDD oryginal - wtedy tez robisz wszystkie phony ale TYLKO locki- o flashowanieu zapomnij. Komplet SagDD Metal Box z kompletem 20 adapterow to wydatek rzedu chyba cos okolo 4x0 zl netto, liczac ze adaptery kosztuja 200 zl brutto to chyba taniej nei bdziesz mial - z udpatami tez nie jest zle a powiedzialbym ze bardzo dobrze bo zrobisz kazdy phone... tyle ze flashowania niet...tutaj kroluje tylko SCDR lub do starszych SagMaster
  • Pomocny post
    #18 3350930
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    Wszystko prawda jednak o jakim flasowaniu mowa jeżeli trzeba samemu szukac plików bo na suporcie polaki możana policzyc na palcach jedej dłoni a co smieszniejsze niektorych nawet się nieda flasfować ,co wiecej nikt tego polaka ci nie da bo musisz go szczytac wlasnym kluczem.

    To taka gleboka myśl, a powaznie to jednak tez doradzam zakup nowego SCDR2 - updaty wazna sprawa a co do waznego locka... mam rozwiazanie choć nie dumne ale pozwoli ci zyskać chwilę... daj komuś kto ma orginalał (klienta zadwolony) a typ przemyslisz sprawę- gwiazdka się zbliża zduś rodzinę i od 21.12.2006 żacznij mówić że jedyną rzeczą na świecie jaką mikołaj może ci przynieść to nowiutki zestaw SCDR2 z TP :D

    Są święta może się spełni :D a klon moim zdaniem strata pieniędzy choć koszt niewielki

    Pozdrawiam Wesołych Świąt
  • #19 3351275
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    to prawda
  • #20 3351374
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    rodzinka mi go nie kupi :) a pomysł niezły a odnośnie sagemów to u mnie kt nie robi sagemów bo to się nie opłaca bo jest ich za mało
  • #21 3351412
    hard
    Poziom 24  
    Posty: 736
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    Do mnie jak dzwonią goście pracujący za granicą i pytaja czy mogą kupić Sagema "bo jest taki ładny" to zawsze słyszą NIE .Po co dokładać jeszcze sporo kasy aby rozblokować czy wgrać polski .Zdarza się że jeszcze dziękują za taką rade.
    Wiem ,że to antyreklama tej marki którą w ostatnich latach bardzo podniosła jakość produkowanych telefonów ale co do serwisowania są to najbardziej "cudaczne" aparaty (transmisja po LPT ,Testpointy ,Adaptery i jeszcze do tego praca z programem via Online)
  • REKLAMA
  • #22 3351500
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    no właśnie dlatego po świętach kupują oryginała do sagemów a teraz musze zdjąć pilnie smoka z tego modelu chocia z tego jednego
  • #23 3351561
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter
    Posty: 979
    Pomógł: 13
    Ocena: 10
    Promocja swiateczna na scdr2 startuje dzisiaj !!!
    Jesli bedzie ktos zainteresowany serdecznie zapraszam
    Naprawde warto !!! :)


    Tylko dzisiaj dodalem do obslugi :


    38 19 01 myC2-3m
    B0 26 01 my201x
    00 2A 05 my501c
    62 25 05 my501c
    A4 01 01 myZ-5
    68 40 01 my201x
    84 0E 01 my100x
    F4 85 01 myC2-3
    01 40 05 myC4-2
    13 41 01 myC4-2
    18 3C 01 myC5-2v
    F4 83 01 myX5-2v
    44 2C 05 myC5-2v
    41 20 05 my501c
    68 20 05 my501c
    6C 28 05 my501c
    A0 20 05 myC5-3
    B0 24 05 myC5-3
    D0 2A 05 myC5-3
    E0 28 05 myC5-3
    2C 20 05 myC5-3

    o aktualizacjach na klona zapomnij

    Kase zarabiasz na nowosciach ktorych inni ( czytaj 5 zlotowkowcy )
    nie robia !!!

    Jesli robia juz to wszyscy to juz nie jest zarobek !!!

    Ale decyzja nalezy do Ciebie :)
  • Pomocny post
    #24 3351717
    jacek528
    Poziom 23  
    Posty: 565
    Pomógł: 56
    Ocena: 136
    Zbycho9 dobrze Ci podpowiada. Zrób simlocka u konkurencji a sam kup oryginał.
    Nie pisz też, że nikt w Poznaniu nie robi Sagemów bo się to nie opłaca. Ja mieszkam w mieście znacznie mniejszym i jakoś od wielu lat opłaca mi się robić Sagemy.
    SCDR kupiłem już dawno, dawno temu i zarobił na siebie kilkunastokrotnie.

    Pozdrawiam
    Jacek
  • #25 3351732
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    w poznaniu nie ale w Szamotułach nie robia a tam ma firme
  • #26 3352006
    tekkno
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    to bedziesz dobrze zarabial bo jest ich okolo 10sztuk miesiecznie SCDR good sprzet
  • #27 3352056
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    ok dzięki za pomoc
  • #28 3353228
    hard
    Poziom 24  
    Posty: 736
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    gsm-sklep napisał:
    Promocja swiateczna na scdr2 startuje dzisiaj !!!
    Jesli bedzie ktos zainteresowany serdecznie zapraszam
    Naprawde warto !!! :)


    Tylko dzisiaj dodalem do obslugi :


    38 19 01 myC2-3m
    B0 26 01 my201x
    00 2A 05 my501c
    62 25 05 my501c
    A4 01 01 myZ-5
    68 40 01 my201x
    84 0E 01 my100x
    F4 85 01 myC2-3
    01 40 05 myC4-2
    13 41 01 myC4-2
    18 3C 01 myC5-2v
    F4 83 01 myX5-2v
    44 2C 05 myC5-2v
    41 20 05 my501c
    68 20 05 my501c
    6C 28 05 my501c
    A0 20 05 myC5-3
    B0 24 05 myC5-3
    D0 2A 05 myC5-3
    E0 28 05 myC5-3
    2C 20 05 myC5-3

    o aktualizacjach na klona zapomnij

    Kase zarabiasz na nowosciach ktorych inni ( czytaj 5 zlotowkowcy )
    nie robia !!!

    Jesli robia juz to wszyscy to juz nie jest zarobek !!!

    Ale decyzja nalezy do Ciebie :)



    To jaka ta cena SCRD II w tej promocji ?
  • #29 3354291
    cinekk
    GSM Product Supporter
    Posty: 1512
    Pomógł: 170
    Ocena: 10
    matidanko6 napisał:
    rodzinka mi go nie kupi :) a pomysł niezły a odnośnie sagemów to u mnie kt nie robi sagemów bo to się nie opłaca bo jest ich za mało


    Aha wszystkiego mało noki i siemensów też... ale jakoś jak już sprzęt jest to się okazuje że tego troche się trafia. Ja w 12tyś mieście mam kupionego SagMaster'a i później jeszcze SCDR2 do tego dokupiłem... sprzęt topornie się zwracał ale jest jedna święta zasada rządząca światem... kto nie inwestuje ten nie zarabia. Nawet aby coś porządnie ukraść to trzeba jakiś dobry sprzęt kupić ;)


    @hard

    Dziwne podejście do tych dzwoniących dla których odradzasz, święte prawo klienta jak mu się podoba telefon i w dodatku zgadza się na Twoją cene za lang+sim to niech bierze :) A co do serwisowania co w tym trudnego ? Transmisja po TP i LPT, duży plus jakby to zwykłym kablem szło to by już się dobrali tacy co po 10zł by robili simi z tego, tendencja idzie w innym kierunku, telefony powinny być odblokowywalne ale z dużym stopnie skomlikowania motorola/sagem i siemens TP właśnie to pokazały u mnie wszyscy robiący na domie za kilka zł. simlocki po pojawieniu się skomplikowanych simlocków odpadli a i ceny wszędzie skoczyły do góry co jest bardzo dobre :)
    A serwer on-line... no cóż taka tendencja aby klony zabić i abyś wiedział że kupując oryginał za miesiąc pół polski nie będzie się z Ciebie śmiać bo kupią sobie 10x taniej na allegro podczas ataku klonów.
  • #30 3354373
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    A co do serwisowania co w tym trudnego ? Transmisja po TP i LPT, duży plus jakby to zwykłym kablem szło to by już się dobrali tacy co po 10zł by robili simi z tego, tendencja idzie w innym kierunku, telefony powinny być odblokowywalne ale z dużym stopnie skomlikowania motorola/sagem i siemens TP właśnie to pokazały u mnie wszyscy robiący na domie za kilka zł. simlocki po pojawieniu się skomplikowanych simlocków odpadli a i ceny wszędzie skoczyły do góry co jest bardzo dobre :)
    A serwer on-line... no cóż taka tendencja aby klony zabić i abyś wiedział że kupując oryginał za miesiąc pół polski nie będzie się z Ciebie śmiać bo kupią sobie 10x taniej na allegro podczas ataku klonów.[/quote]

    i tutaj przyznam ci cinek racje ktoś kto poważnie myśli o swoim serwisie nie bedzie siedział i cisnoł TP z C65 gdy klient chce zrobić locka na szybko.....Kto nie inwestuje ten niestety stoi w miejscu.

    A co do skomplikowania unlock+lang to też się bardzo cieszę bo np jeżeli chodzi o nokie to każdy posiada sprzęt jednak sprzęt to nie wszystko a kto bedzie robił za 5zł nigdy nie bedzie go stać na własny rozwój i swojej firmy


    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru najtańszego sprzętu do odblokowywania i softu telefonów marki Sagem, ze szczególnym uwzględnieniem boxów i przystawek TP. Najczęściej wymienianym urządzeniem jest SCDR II, dostępny w wersji oryginalnej oraz tańszym klonie. Oryginalny SCDR II jest droższy (około trzykrotnie) od klona, ale oferuje aktualizacje i obsługę nowych modeli telefonów poprzez serwer online, co jest kluczowe dla efektywnej pracy z nowszymi Sagemami. Klony są tańsze (około 100 zł za box plus około 200 zł za przystawki), ale nie posiadają aktualizacji i obsługują tylko starsze modele. Alternatywą jest SagDD Metal Box, który umożliwia odblokowywanie wszystkich telefonów Sagem, lecz bez funkcji flashowania. W dyskusji podkreślono, że inwestycja w oryginalny sprzęt jest bardziej opłacalna przy większej liczbie telefonów, natomiast klon może być rozwiązaniem tymczasowym ze względu na ograniczenia i brak wsparcia. Ceny promocyjne oryginalnych urządzeń SCDR II i SagMaster podano w przedziale około 400-580 zł netto plus VAT, z adapterami TP w cenie około 15-19 zł netto za sztukę. Użytkownicy zwracają uwagę na trudności serwisowe związane z Sagemami, takie jak konieczność pracy przez testpointy (TP) i transmisję po LPT, a także na rosnące znaczenie serwerów online do odblokowywania. Wskazano również, że dla pojedynczych telefonów można rozważyć zlecenie usługi odblokowania innemu serwisowi, a zakup oryginalnego sprzętu zostawić na później.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA