Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD PHILIPS DVP5500S/00 - problem z zasilaczem

19 Gru 2006 21:34 1851 5
  • Poziom 12  
    Dostałem do naprawy DVD model DVP5500S/00 PHILIPS w którym świeci tylko kontrolka Standby, na wyświetlaczu nic nie ma, przetwornica piszczy. Po zmierzeniu napięć (na płytce są opisane jakie mają być) są zawyżone tzn. tam gdzie ma być +5V jest +8V, +12 jest +20V, -12V jest -18V, -24V jest -39V, tylko jedno napięcie jest prawidłowe tj +3,3V. Po odłączeniu zasilania od układu procesora przetwornica przestaje piszczeć. Zasilacz zbudowany jest na układzie DL0165R. Po stronie pierwotnej jest tylko jeden kondensator elektrolityczny (oprócz oczywiście głównego po mostku prostowniczym) przy zasilaniu tego układu i wymiana go nic nie dała. Podejrzewam, że uszkodzony jest układzik DL0165R (chodź dlaczego wówczas napięcie +3,3V jest w normie a inne nie) lub transformator. Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć i pomóc w ustaleniu przyczyny tej awarii to z góry dziękuję.
  • Specjalista AGD
    może takie napiecia mają być sprawdz np.jakie napiecie jest na odbiorniku podczerwieni powinno byc albo 3,3v albo 5v nie pamietam teraz dokładnie
  • Poziom 12  
    No nie wiem. Wydaje mi się, że jednak napięcia są za wysokie.
  • Serwisant
    Sprawdz napięcia tak jak pisze kolega na odbiorniku podczerwieni może przetwornica jest na czuwaniu dlatego ma takie napięcia,napisz coś więcej masz pilota co się dzieje jak chcesz włączyć?Jeżeli świeci się czerwona dioda to napewno jest na czuwaniu.
  • Poziom 13  
    Miałem taki problem z napięciami w podobnej przetwornicy. Moim zdaniem są zdecydowanie za wysokie. Sprawdź czy jakiś kondensator po stronie wtórnej nie ma wywalonego wieczka. W moim przypadku był to kondensator 1000uF/25V, napięcie na 12V było ok.18V i świeciła diodka standby.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napięcia są za wysokie ponieważ są nieobciążone. Tylko napięcie 3,3V oraz uzyskiwane z niego po stabilizatorze 1,8V zasilają obwody procesora w trybie STANDBY.
    Dopiero po wystawieniu przez procesor sygnału Power Ctl pozostałe napięcia są załączane. Tutaj należy pamiętać o tym, że tylko napięcie 3,3V podlega regulacji w pętli sprzężenie zwrotnego, pozostałe nie, czyli stan pracy przetwornicy będzie tylko zależał od wartości napięcia 3,3V.
    Brak świecenia wyświetlacza którego napięcia (żarzenia i ujemne) są produkowane oddzielnie na płytce Front Panel-u wynika stad, że brak jest napięć zasilających plytkę: +5V i +12V.