Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Natczym radiator?

29 Sie 2003 22:31 4799 17
  • Poziom 16  
    Witam,kupiłem niewielki radiator i chciałbym go zamontować na procku od voodoo ale niewiem jak.Próbowałem na taśme dwustronną ale jak procek od Voodoo sie przegrzeje to radiator odpada.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    Ja smarowałem pastą silikonową i kleiłem na malutkiej kropelce superglue.
  • Poziom 34  
    silikonowa pasta przewodząca!! lub coś podobnego
  • Moderator
    Cześć !

Ostatnio kleiłem radiator do procka w tunerze cyfrowym :D . Klej przewodzący ciepło nazywa się Termopox 75 AGS i kosztuje 14 zł. Poszukaj w necie , to znajdziesz dokładne info o tym kleju.
  • Poziom 16  
    OK DZIĘKI,PRZYKLEIŁEM NA SUPERGLUE I TRZYMA :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Jak masz dziurki koło chipu to możesz przewlec przez nie opaski zaciskowe i nie będziesz miał problemu z późniejszą wymianą.
    Ja mam tak przymocowany blok wodny na grafie i jest skuteczne.
  • Poziom 1  
    Jeśli nie zastosujesz kleju przewodzącego ciepło lub specjalnej pasty do tego typu zastosowań to montowanie radiatora niema sensu gdyż nie będzie on spełniał swojej podstawowej funkcji-odbierania ciepła!

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Oczywiście że oprócz opasek zaciskowych trzeba użyć pasty termoprzewodzącej, ale pastę można później zetrzeć a klej nie.
    Co do superglue to jak włączasz kompa radiator przez chwilę jest jeszcze zimny a chip grafiki się rozgrzewa i rozszerza (szybciej niż radiator). I tak codziennie aż klej nie wytrzyma, klej termoprzewodzący jest lepiej przystosowany do takich sytuacji - bo to jest jego przeznaczenie.

! Pamiętaj że jak radiator z grafy spadnie to na kartę PCI pod nią(bo pewnie masz tam jakiś modem itp. i zwarcie na 100%
  • Poziom 16  
    Witam
    Najlepszym rozwiązaniem jak jużtu wspomniano jest klej Termopox 75 AGS. Ja swego czasu uzywałem Poxipola bezbarwnego - wytrzymuje temp do 120 stopni i na kilkanaście sztuk radiatorów na grafiki przyklejanych tym klejem jeszcze żadna nie odpadła.
  • Poziom 28  
    jamzy napisał:
    Witam
    Najlepszym rozwiązaniem jak jużtu wspomniano jest klej Termopox 75 AGS. Ja swego czasu uzywałem Poxipola bezbarwnego - wytrzymuje temp do 120 stopni i na kilkanaście sztuk radiatorów na grafiki przyklejanych tym klejem jeszcze żadna nie odpadła.

Odpasc moze i nie odpadlo, ale jaki to ma sens?! Rownie dobrze mozesz przykleic zwykla dwustronna tasma. Po co komu radiator, jesli brzy takim polaczeniu bedzie on tylko izolatorem?!
  • Poziom 15  
    A tak poza tym Superglue lub inny podobny klej moze zniszczyć chip. Radziłbym nie stosować. O pastę termoprzewodzącą można zapytać w zwykłym sklepie komputerowym. Bez pasty radiator jest bezużyteczny.
  • Poziom 28  
    bifi napisał:
    Bez pasty radiator jest bezużyteczny.

Gdzie takie cos slyszales??
    Wtedy tez bedzie ok. Pasta jest po to zeby zwiekszyc powierzchnie przylegania radiatora do ukladu, bo rzadko sie zdarza, zeby obie powierzchnie byly idealnie oszlifowane i idealnie rownolegle do siebie dopasowane. Pasta wypelnia szczeliny i zwieksza ta powierzchnie przylegania. Tak czy inaczej sam radiator tez przylega i tez odprowadza to cieplo, czasem tylko nie na 100% swoich mozliwosci.
  • Poziom 16  
    Hej, ale jeśli przyklejasz klejem nietermoprzewodzącym takim jak superglue czy poxipol to nie smarujesz całego radiatora tylko. dajesz po troszeńku kleju na rogi czipsetu karty, a na jego powierzchnię pastę termoprzewodzącą i wtedy przyklejasz radiator... Trzeba to zrobić bardzo dokładnie i nie powinno odpaść, rozlecieć sie czy cuś...
  • Poziom 14  
    Ja stosuję mocną nitkę lub żyłkę oraz pastę. Jak nie ma dziurek, albo większy radiator je zasłania, to można nitkę owinąć naokoło całej karty. Musżą być jednak na tyle napięte, żeby dociskały radiator. Nie musi to być jednak jakaś potężna siła. Resztę załatwia pasta. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby radiator odpadł, chociaż przesuwać go można swobodnie. Jeśli mam miejsce obok karty, to ustawiam tam duży wiatrak od zasilacza. Mogę go też spowolnić, wtedy mniej hałasuje. Nie musi nawet dotykać radiatora. Ważne, żeby dmuchał na niego i pamięci obok.
  • Poziom 2  
    Spec to gratuluje doskonalego pomyslu na lapanie kurzu i wszelkiego innego syfu ktory niestety w obudowach gromadzi sie w strasznych ilosciach <a nie sadze zebys mial hermetyczna obudowe z filtrami na wlotach>
  • Poziom 2  
    jedyna przyzwoita <moim zdaniem > metoda na zamontowanie radiatora czy to na grafice czy mostku badz innym podzespole ktory chcemy dodztkowo ochlodzic jest klej termoprzewodzacy<jesli nie ma otworow montarzowych albo sa one niedostepne> a dranstwo trzyma pancernie . mam tka przyklejone radiatory do mostkow ramu i pamieci karty i predzej wyrwe caly scalak niz radiator sie odklei
  • Poziom 28  
    sonyac napisał:
    Spec to gratuluje doskonalego pomyslu na lapanie kurzu i wszelkiego innego syfu ktory niestety w obudowach gromadzi sie w strasznych ilosciach <a nie sadze zebys mial hermetyczna obudowe z filtrami na wlotach>

Sorry ale... nie kumam o co Ci chodzi.. moglbys wyjasnic?

A tak na marginesie to mam zalozone filtry przeciwpylkowe na wszystkich wentylatorach w kompie... a jest ich az 1 :)

PS. Do tych dwoch wyzej....
    Nie pisze sie "dwoch postow zaraz po sobie bez wyraznej potrzeby" ('cytat' z regulaminu) - od tego jest przycisk zmien!