Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dawać wzmacniacz? Jaki byłby najlepszy?

pkrzynowek 23 Gru 2006 13:23 881 4
  • #1 23 Gru 2006 13:23
    pkrzynowek
    Poziom 2  

zamontowałem głośniki do skony i nie wiem czy dać wzmacniacz, dobrze grają, ale...
    są to głośniki firmy DIBEIZI
    model G8002
    4Ohms
    max power 180W
    i jaki wzmacniacz byłby najlepszy????

prosze o pomoc i z góry dziekuje!!!

a radio jest JVC 4*40W
    z przodu są seryjne od skody felicji

0 4
  • #2 23 Gru 2006 14:58
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Podejrzewam że te głośniki nie mają nawet 1/4 zadeklarowanej mocy ;)

Nie znam ich akurat ale to co drukują na głosnikach woła o pomstę do nieba na takich 10cm które nie mają nawet 15W napiszą 120W

zresztą producenci wzmacniaczy a szczególnie Ci tani nie są lepsi napiszą 1200 na wzmacniaczu który ma tyle samo mocy co radio.

Głośniki musisz ocenić wagowo i wzrokowo ;) jeśli jest szansa że wytrzymają większą moc :?: choć o ile się nie mylę to są tanie głośniki :idea: więc wątpie w to :arrow: ale jeśli tak uznasz to dopiero wtedy można pomyśleć o wzmacniaczu /choć nie łatwo jest kupić tanio rozsądny/

0
  • #3 23 Gru 2006 17:04
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Gru 2006 19:58
    mrucze
    Poziom 15  

Tak się składa że miałem w swoim sklepie w sprzedaży takie głośniczki.Są to głośniczki mimo niskiej ceny naprawdę niezłe(ja to nazywam lepsza chińszczyzna).W zasadzie nie trzeba do nich stosować wzmacniacza , a jeśli już to nie za duży . Co do mocy to oczywiście że te są mocno przesadzone. Sprzedając takie głośniki zawsze mam dylemat co mam mówić klientowi jeśli pyta o moc tych głośników.

0
  • #5 23 Gru 2006 20:00
    pkhenr
    Poziom 32  

załóż mocny -jak nie wiemy czy dobrze grają to zobaczymy czy wysoko latają membrany , A tak do rzeczy Twój wzmacniacz wcale nie musi być po to żeby było głosno tylko po to żeby głośnik zagrał (oczywiście pod warunkiem że wzmacniacz będzie na przetwornicy a nie na scalakach włożonych w ciężką obudoowe

0