Witam
Dziś niestety miałem juz drugi raz gdy zabrakło mi paliwa w moim golfie III 1,9 TD. Dojechałem do pracy nie wiedząc ze paliwo sie kończy. Po pracy chciałem odjechać i nie mogłem odpalić. Troche go hehałałem licząc, że odpali bo do stacji miałem 1,5 km, aż w końcu dotarło do mnie, że zapowietrzyc mogę silnik.(krótko mam samochód z silnikiem diesla). Zdobylem litr ropy ale niestety było to za mało by odpalić. Przy drugim odpalał ale szarpał gasł i obroty latały w góre i w dół. W końcu odpalił tak że dojechałem do stacji. Teraz wszystko chyba chodzi dobrze.
Chcialem wiedziec na ile brak paliwa w takim silniku jest poważną sprawą? Chciałbym tez wiedzieć czy zapowietrza sie silnik stopniowo, czy jak sie zapowietrzy to silnika nie da sie uruchomić i oczywiście jak go sie odpowietrza. Mój silnik teraz niby chodzi dobrze ale czy jest to możliwe żeby sie zapowietrzył w jakiejś części? Tak bardzo długo go hehłałem żeby odpalił, że aż wierzyć mi się nie chce by nie zassał choć troche powietrza. Proszę o wyjasnienie ogólnie problemu zapowietrzenia takiego silnika.
Dziś niestety miałem juz drugi raz gdy zabrakło mi paliwa w moim golfie III 1,9 TD. Dojechałem do pracy nie wiedząc ze paliwo sie kończy. Po pracy chciałem odjechać i nie mogłem odpalić. Troche go hehałałem licząc, że odpali bo do stacji miałem 1,5 km, aż w końcu dotarło do mnie, że zapowietrzyc mogę silnik.(krótko mam samochód z silnikiem diesla). Zdobylem litr ropy ale niestety było to za mało by odpalić. Przy drugim odpalał ale szarpał gasł i obroty latały w góre i w dół. W końcu odpalił tak że dojechałem do stacji. Teraz wszystko chyba chodzi dobrze.
Chcialem wiedziec na ile brak paliwa w takim silniku jest poważną sprawą? Chciałbym tez wiedzieć czy zapowietrza sie silnik stopniowo, czy jak sie zapowietrzy to silnika nie da sie uruchomić i oczywiście jak go sie odpowietrza. Mój silnik teraz niby chodzi dobrze ale czy jest to możliwe żeby sie zapowietrzył w jakiejś części? Tak bardzo długo go hehłałem żeby odpalił, że aż wierzyć mi się nie chce by nie zassał choć troche powietrza. Proszę o wyjasnienie ogólnie problemu zapowietrzenia takiego silnika.