logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Logitech Quickcam - Nie widzi kamery jak bym nie podłączył.

jacynka84 24 Gru 2006 16:27 4807 14
REKLAMA
  • #1 3366384
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Jak w temacie
    Rozwiązałem problem Instalki , teraz wymaga podłączenia do USB -
    zrobiłem to - NIC
    Nerwy mi puszczają już.
    Nawet zmierzyłem napięcie na tym zasmarkanym USB jest OK - 5.04V
    Nie wiem co robić.
    Ponadto jak ją podłączam ,Binbows powinien wykryć i próbować
    zainstalować Nowy Sprzęt - też nic takiego sie nie dzieje.

    Do tego podłączyłem to do innego kompa "ANTYKA" -równierz z tym samym XPpro
    I działa - nawet ten error 5002 nie wyskakuje!
  • REKLAMA
  • #2 3366640
    any56
    Poziom 39  
    Posty: 4186
    Pomógł: 656
    Ocena: 838
    Jeśli jest to gniazdo na obudowie, to może źle podłączyłeś przewody?
  • REKLAMA
  • #3 3367562
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Nie , to normalne z tyłu. mp3 rozpoznaje ,ale tylko jeden , drugi już nie, w menedzer zadań widać Porty USB. oraz ten MP3 jako mass storage
  • #4 3554794
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Już mam - nie ma napięcia na USB - czy to sie da jakoś naprawić?
  • #5 3554951
    marek216
    Poziom 43  
    Posty: 17997
    Pomógł: 1076
    Ocena: 924
    zadecyduj sie :

    Cytat:
    Nawet zmierzyłem napięcie na tym zasmarkanym USB jest OK - 5.04V


    a dwa posty niżej:

    Cytat:
    Już mam - nie ma napięcia na USB - czy to sie da jakoś naprawić?


    Dwa miesiące do tego dochodziłeś

    przelutuj port na płycie - może tylko zimne luty się pojawiły
  • REKLAMA
  • #6 3558118
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Zimne luty Pojawiły sie znikąd ?
    A jakby to nie pomogło to jeszcze jest coś ?
  • #7 3558323
    doopan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    jacynka84 napisał:
    Nie , to normalne z tyłu. mp3 rozpoznaje ,ale tylko jeden , drugi już nie, w menedzer zadań widać Porty USB. oraz ten MP3 jako mass storage

    Ale jeden mp3 czy jeden port usb Ci nie działa?
  • #8 3558341
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Nie dziłała zasilanie - Jednak po prostu nie ma tych 5V , jak wcześniej sądziłem że jest.
    Bo coś co nie wymaga zasilenia do działania to działa - np naładowane mp3. jak jest rozładowanie to nie działa.
  • #9 3558356
    doopan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ile masz tych portów na mobo?
  • #10 3558360
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Chyba 2 - gdybym Konkretnie wiedział co to jest MOBO.
  • REKLAMA
  • #11 3558367
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    jacynka84 napisał:
    co to jest MOBO.

    MOBO = Motherboard, czyli płyta główna.
    Posłużenie takim bardzo profesjonalnym skrótem ma pokazać reszcie profanów i lamerów najwyższy poziom profesjonalizmu posługującego się tym skrótem.
  • #12 3558369
    doopan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Płyta główna, przepraszam za kalanie polszczyzny;)

    Może coś Ci nie styka na tych portach? Moim zdaniem powinieneś oddać to sprzedawcy - nowy sprzęt na gwarancji to nie ma co dłubać. Mógłbyś podać model pł. głównej?

    Dodano po 2 [minuty]:

    jankolo napisał:
    jacynka84 napisał:
    co to jest MOBO.

    MOBO = Motherboard, czyli płyta główna.
    Posłużenie takim bardzo profesjonalnym skrótem ma pokazać reszcie profanów i lamerów najwyższy poziom profesjonalizmu posługującego się tym skrótem.


    Nie, złośliwcze, jest przyzwyczajeniem wyniesionym z innego forum. Zamiast się przypier*** pomóż rozwiązać problem, drogi Modzie.
  • #13 3558423
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    doopan napisał:
    Zamiast się przypier*** pomóż rozwiązać problem, drogi Modzie.

    1. Zawsze będę się przyp...... do posługiwania się pseudotechnicznym żargonem.
    2. Marek216 zaproponował to, co należy zrobić na samym początku. Dopóki nie zostanie to wykonane, możemy tylko w sposób bezsensowny budować drzewo możliwości. Tak więc autor wątku niech nie zadaje pytania "a jak nie to, to co?" tylko niech wykona to, co mu zaproponowano i niech poinformuje o rezultatach.
  • #14 3558430
    doopan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    To nie jest pseudo coś tam tylko wygodny skrót. Ty byś chciał,żebyśmy wszyscy do siebie assemblerem gadali czy jak? Mobo pisze się kilka razy szybciej niż płyta główna, a to nie jest manual tylko forum.
    @jacynka84:
    Jankolo ma rację, w zasadzie nie ma co gdybać więcej,
    może jakieś dane od Ciebie ?
  • #15 3560946
    jacynka84
    Poziom 26  
    Posty: 1170
    Pomógł: 13
    Ocena: 29
    Cytat:
    Moim zdaniem powinieneś oddać to sprzedawcy - nowy sprzęt na gwarancji to nie ma co dłubać. Mógłbyś podać model pł. głównej?

    Nie ma co oddawać ... jest ciut za stara.
    Ponadto jest dziwny efekt - pomierzyłem coś - jest 5V ale jak sie coś podepnie do niego (USB) to znika lub zostaje 3V ,jakby nie mógł być obciążony.
    Płyta to MR700 na SiS , czy jakoś tak.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy kamery Logitech Quickcam, która nie jest wykrywana przez system Windows XP pomimo podłączenia do portu USB. Pomiar napięcia na porcie USB wykazał początkowo 5,04 V, jednak po podłączeniu urządzenia napięcie spada do około 3 V lub zanika, co sugeruje problem z zasilaniem portu USB. Kamera działa poprawnie na innym komputerze z tym samym systemem, co wyklucza uszkodzenie samej kamery. Dyskusja wskazuje na możliwe zimne luty lub uszkodzenie portu USB na płycie głównej (motherboard). Zalecane jest przelutowanie portu USB na płycie głównej, zwłaszcza że płyta główna to model MR700 oparty na chipsecie SiS. Użytkownik nie chce oddawać sprzętu do serwisu ze względu na wiek komputera. Problem polega na braku stabilnego zasilania 5 V na porcie USB, co uniemożliwia wykrycie i instalację kamery przez system.
REKLAMA