Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny tani i dobry głośnik 20cm.

24 Gru 2006 19:33 1152 4
  • Poziom 19  
    Właśnie spaliłem mojego STX 20-80-8 SC ( a tylko 42V stałego dostał ) , a że z niego nie byłem za bardzo zadowolony (cicho grał) to nie będę go naprawiał tylko wstawię nowy. W drugiej kolumnie dalej jest taki STX.

Kolumny mam wykonane samodzielnie, trójdrożne gdzieś tak od 1500Hz w górę jest ładnie, potrzeba tylko niskotonowca. Ograniczeniem też jest budżet. Mam 100zł (równo, nie 105 i raczej więcej nie dozbieram), także propozycje powyżej 100zł zupełnie nie wchodzą w grę.

Zupełnie się nie znam więc jaki głośniki kupić ( chyba 2 bo w 2 kolumnie wypadałoby żeby był taki sam ) ?
  • Poziom 30  
    zamiast tego mozesz kupic mniejsze zło 22-120 odrobinke lepszy i bodajrze miesci sie w budżecie albo poszukaj na allegro tonsili owiele lepsze dzwiekiem i jakoscia i mnie mocożerne od stx'ów choc trzeba by było dozbierac troche $

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
  • Poziom 19  
    22-120 mieści się w budżecie ale myslałem myslałem i wymyśliłem. Zregeneruje TONSILE mam akurat takie bez ... z samym koszem :D ale 20cm. Wydaje mi się, że umiem to posklejać, kiedyś kleiłem 16 tonsila i grają ładnie. Przy okazji kupie cewkę do tego STXa i sprzedam je gdzieś.

O regeneracji to już pewnie osobny temat założę jeśli będę miał problemy ale ciekawie się w tym STX spalił. Pomiar omomierzem pokazywał megaomy ale po rozebraniu drut na cewce nie był przerwany .. jak dla mnie dziwne.
  • Poziom 30  
    Zrób tak zregeneruj stx opyl go i kup tonsila 20-80 no chyba że masz takie w domu do regeneracji to już inna sprawa.

pozdrawiam Gilotyn@

Wesołych Świąt
  • Poziom 19  
    Mam chyba kosze od tonsili 20/40. A tak w ogóle to od czego zależy moc głośnika ? No bo od użytej cewki to napewno ale czy od czegoś jeszcze ?