Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć przez modemy

30 Sie 2003 20:46 1645 9
  • Poziom 11  
    Jak zapewne wszystkim wiadomo można połączyć dwa komputery przez połączenie Dial-up za pomocą dwóch modemów, ale oczywiście płaci się za to :( . Problem jest taki, że chciałbym połaczyć kompy w ten sposób, ale bez udziału centrali TP sa. (zrobić własną centralkę) :D :D :D Myślę, że to jest łatwe, ale niestety nieznam się na komunikacji telef i niewiem jak to możnaby zrealizować. Taka centarlka, musiała by wykrywać podniesienie słuchawki, wybranie jakiegokolwiek numeru i przekazanie sygnału do 2-go modemu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na realizację, to będę wdzięczny. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 42  
    Poszukaj ostatnio był wątek o tym jak połączyć dwa aparaty telefoniczne bez użycia centralki.
  • Poziom 11  
    Dość nowatorski pomysł radził bym sprzedać modemy i kupić dwie kary karty sieciowe można kupić już od 20zł i połączyć się bo używając modemów omijając tepse :) i tak musisz kłaść oddzielny kabel więc szkoda zachodu na taki numer a tak będziesz miał możliwość rozwoju na większą ilość kompów :wink: ale twój wybór życzę powodzenia :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Nie probowalem tego nigdy bo:
    1. za wolno to dziala (56kb/s)
    2. za duzo zachodu

Ale pewnie trzeba by zrobic cos w rodzaju kabla telefonicznego ale z przekrosem. Potem wyłączyć w ustawieniach modemu "Czekaj na sygnal przed wybraniem numeru".
    I potem chyba ręcznie trzeba odebrac polaczenie na drugim kompie (bo nie bedzie sygnalu dzwonienia)
  • Poziom 11  
    Po pierwsze napisałem że nieznam się na centralach, a nie na komputerach. łączyłem już kompy przez comy, port drukarki, usb, własną sieć na BNC i Rj-45.Połączyłem nawet commodore 64 jako terminal z PC. Ale chcę połączyć dwa komputery dalej na większą odległość. Chodzi o to, ze skrętka kosztuje 2 zł/m a kabel telefoniczny troche taniej jak wiecie. Pozatym karty sieciowe pociągna bez wzmacniaczy na maks 200m, a modemy na dużo, dużo więcej. Sposób na krosowanie kabli telefonicznych jest głupi, bo nie tak działa linia telefoniczna. Potrzebny jest sygnał hang-up, i cokolwiek, co reaguje na wykręcenie numeru. I wtedy jakoś poleci.
  • Poziom 26  
    no tak strasznie wolno to to nie bedzie, do telnetu/ssh czy maili wystarczy napewno.
    chyba modem wymaga napiecia na linii, chyba zeby to przekonfigurowac jakos.
    moze jakies centralki wewnetrzne wystarczylyby do tego?
    jakis czas temu myslalem nad uzadzeniem ktore moznaby podlaczyc do modemu zamiast linii, dawaloby odpowiednie napiecie, mialoby mikrofon i glosniczek przytykany do glosniczka i mikrofonu np w budce - mozna by "podlaczyc" uzadzenie bez homologacji legalnie do linii, miec bezprzewodowy inet z laptopem w domku/ogrodzie itp. moze cos takiego nieco przerobionego jeszcze by bylo dobre?
  • Poziom 29  
    Potrzebne są modemy pracujące w trybie `leased line' (linia dzierżawiona), ustawia się to w modemach, łączy bezpośrednio przewodami i koniec. Modemy łączą się same, nie trzeba żadnej centrali. Najprostsze to ustawić w PC bezpośrednie połączenie kablowe, a zamiast kabla modemy. Łączyliśmy tak sieci na odległość kilkunastu kilometrów. Szczegółów nie pomnę, to to już parę lat temu było.
  • Poziom 26  
    nie potrzeba az tak duzego napiecie, 24V spoko wystarczy i do tego rezystor dobrac tak zeby przy podniesieniu "sluchawki" spadalo do okolo 9V.
    mozna by jeszcze dodac tam kawalek telefonu zeby byl dialtone... ale wynika z tego ze niepotrzebne
    a da sie tak udostepnic internet?