Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o weryfikację. Głośniki DEGO, wzmacniacz µDi

dulczi 29 Dec 2006 15:25 3836 41
    dulczi
    Level 10  
    hell o
    odwiedziłem zakład CarAudio i polecono mi coś takiego:
    głośniki DEGO http://www.caraudiosystem.com.pl/dego.html PO-650 zestaw z tweeterami i z zwrotnicą
    wzmacniacz µDimension http://essa.com.pl/oferta...&kid=28&pid=908
    Subwoofer: Ground Zero 10"

no i na koniec jako jednostkę sterującą polecają mi Clariona DXZ468RMP

z braku doświadczenia w temacie proszę o opinie, nie chcę zdawać się tylko na sprzedawcę.
    Czy coś byście w tym zmienili czy może iść jak jest?

pozdr
    crazy_88
    Level 42  
    przede wszystkim jaki fundusz/?? i jakiej sluchasz muzyki? w zakladzie zawsze cos wcisna zeby jak najwiecej zarobic malo jest uczciwych sprzedawcow naprawde
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    w sumie sprzęt naprawdę ok.same sprawdzone produkty może oprócz suba(firma ok)tylko ciekawe jak gra?
    Kalasz
    Level 15  
    dobre komponenty (basu nie znam) clariona zamieniłbym na alpine np 9812 (wiadomo z dopłatą)
    mukade
    Level 31  
    Nie słyszałem żadnego z tych komponentów, ale firmy jak najbardziej ok. Suba ground zero chyba zmienilbym na JL. Ogólnie głupot Ci nie wciskają:) Pozdrawiam.
    qstosz
    ja brałbym dls-a
    dulczi
    Level 10  
    Z montażem chcą 4500, a muza przeważnie rock progresywny (Roger Waters, Deep Purple) ale raz na jakiś czas nachodzi mnie chęć na mocniejsze uderzenie czyli tzw masaż pleców.
    Aha - ten sub ma wejść pomiędzy koło zapasowe a "podłogę" bagażnika.
    crazy_88
    Level 42  
    jesli szukasz progresji w rockowej muzie to polecam przetworniki morela id o tego suba polk audio
    dulczi
    Level 10  
    pan dan wrote:
    ile??!!
    :!::!::?:

850 Dego
    800 µDimension
    1200 sub
    900 radio
    400 kable + diody do wzmacniacza
    350 robocizna

drogo ? Chyba nie, pytanie czy warto. Póki co jestem przekonany na 80%
    qstosz
    strasznie drogi ten sub.
    w jakim ma to grać samochodzie?
    czy wyciszenie drzwi jest w tej cenie?
    jedynie co do suba mam wątpliwości za ta kasie można wyrwać ciekawszy sprzęt.
    crazy_88
    Level 42  
    kumpel ma te radio clariona jak dla mnie totalna kicha jak na taka firme to szmelc kompletny az sie sam zdziwilem zamiast tego clariona biesz alpine albo pioneera deh6800
    dulczi
    Level 10  
    pan dan wrote:
    strasznie drogi ten sub. jedynie co do suba mam wątpliwości za ta kasie można wyrwać ciekawszy sprzęt.

ok, dzięki za uwagę.
    Quote:
    w jakim ma to grać samochodzie?
    czy wyciszenie drzwi jest w tej cenie?

Mitsubishi Carisma, tak - wyciszenie + MDF jest w tej cenie

crazy_88 wrote:
    kumpel ma te radio clariona jak dla mnie totalna kicha jak na taka firme to szmelc kompletny az sie sam zdziwilem zamiast tego clariona biesz alpine albo pioneera deh6800

ok, a jakiego alpine proponujesz?
    qstosz
    sedan?
    jakby co mają też morela.
    radio ma być nowe i na pewno z mp3?
    crazy_88
    Level 42  
    polecam alpine 9812 naprawde konkretne radio:)
    brati
    Level 23  
    zestaw przedni jest OK zabral bym troche kasy od suba i zamiast juniorka kupil rm v41. suba GZ nie znam ale najlepiej dobrac go dopiero po zainstalowaniu przodu zeby sie dobrze zgrywal, nie opoznial
    dulczi
    Level 10  
    pan dan wrote:
    sedan?

hatchback, radio nie musi być nowe, musi ciepło i skutecznie grać. Niestety musi mieć mp3...

brati wrote:
    suba GZ nie znam ale najlepiej dobrac go dopiero po zainstalowaniu przodu zeby sie dobrze zgrywal, nie opoznial

czyli najpierw montaż przodu z kablami na tył ale chwilowo bez woofa, tak? W sumie to całkiem niezły pomysł, można dobrać na żywo.

crazy_88 wrote:
    polecam alpine 9812 naprawde konkretne radio:)

a co powiesz o Alpine CDA-9855R ?
    brati
    Level 23  
    Powiem ci tak, skoro montowac ci to beda w firmie car audio to nie widze problemu aby:
    - zamontowali najpierw wzmaka, zestaw przedni i podlaczyli kilka modeli odtwarzaczy-wybierzesz ten ktory ci bedzie najbardziej pasował
    - to samo z subem, mysle ze w firmie powinni miec kilka modeli abys sobie dopasowal

ps. znam radyjko, ktore by spelnilo twoje oczekiwania brzmieniowe w 100% i mogl bys miec je za 1000zł, niestety dla ciebie nie ma mp3. Zadne radio z obecnie produkowanych do kwoty 3000zł tak nie zagra
    qstosz
    pewnie nakabucziii ;)
    hatchback więc łatwo nagłośnić
    ja na suba brał bym dls-a lub aliente ale niestety ten 2-gi lubi sporo watt.
    Vyzn-R
    Level 13  
    zestawik jak najbardziej prawidłowy i moim zdaniem warto :) tym bardziej ze w sumie 350zł za robocizne to nieduzo biorac pod uwage pierscienie + wygłuszenie :)
    Dego w twoim przypadku sprawdzi sie rewelacyjnie i moim zdaniem to strzał w 10 :) Głosniki graja dosyc miło dla ucvha i dosyc muzykalnie ale jak i trzeba potrafia zabrzmiec mocno i dynamicznie (na czym chyba tobie zalezy) W tym przypadku moim zdaniem morel gozej wypadnie ;)
    brati
    Level 23  
    crazy_88 wrote:
    brati a coz to za radyjko?

sony cdx-c90r, jedyne nakamichi ktore moze z nim konkurowac to cd-700

Dodano po 3 [minuty]:

Vyzn-R wrote:
    Dego w twoim przypadku sprawdzi sie rewelacyjnie i moim zdaniem to strzał w 10 :) Głosniki graja dosyc miło dla ucvha i dosyc muzykalnie ale jak i trzeba potrafia zabrzmiec mocno i dynamicznie (na czym chyba tobie zalezy) W tym przypadku moim zdaniem morel gozej wypadnie ;)

Masz absolutnie racje, jednak warto dolozyc te 300zł do rm v41
    Andrzej888
    Level 14  
    crazy_88 wrote:

Dawno nie slyszalem takich bredni ;) Radyjko gra ładnie, niech Ci podlaczą to sobie przesłuchasz.

System przedni ok
    Wzmak ok
    Sub ok

generalnie cały osprzęt ok i powinienes byc zadowolony, mam nadzieję, ze w cenie jest wygłuszenie, bo to podstawa!
    crazy_88
    Level 42  
    ten model to akurat nic ciekawego az sam sie zdziwilem
    Andrzej888
    Level 14  
    Radio to juz kwestia gustu, zalezy tez na czym to grało u kolegi.,ale to radio na dobrych głosnikach na prawdę potrafi zagrać ładnie.

Nie rozumiem tylko tej ceny - 900 zł. To radio kosztuje bowiem ok 250 zł taniej. Za 900 zł to mozna kupic juz prawie 668, chociaz znalazłem za 900 zł raz podłączane ;)
    crazy_88
    Level 42  
    wes alpine napewno nie bedziesz zalowac
    Vyzn-R
    Level 13  
    no do tego systemu lepszym wyborem bedzie alpine :) Niestety clarion sie pogorszył i to znacznie wraz z odejsciem serii DRX, serie DRX moim zdaniem były znacznie lepsze od konkurencyjnych Alpine...
    dulczi
    Level 10  
    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, ale temat drążę dalej a tym samym poddam pod dyskusję pozbycie się pasywnych zwrotnic na korzyść bi-ampilingu i aktywnej zwrotnicy w jednostce sterującej.

Obecnie (dzięki podpowiedzi Kuby) do omówienia jest taki oto zestaw:
    wzmacniacz Pioneer GM-X904
    głośniki w drzwiach DLS -R6A lub Audio Development - AD 60
    wzmacniacz do sub'a Ground Zero RA 2100X
    sub Phase 15"
    jednostka Alpine 9855

cena minimalnie ulegnie zmianie ale to nie ma znaczenia.
    Co sądzicie o tym pomyśle ?
    wit007
    Level 24  
    Nie znam tego wzmaka pionka, ale u-dim jest bardzo ok. Sub GZ o wieeeele za drogi, nie wiem jak on wyglada mocowo, bo juniorek potworem nie jest :) Co do wersji po zmianach imho OK, ale nie wiem czy sub 15'' to nie przesada, zrob jak pisal ktos wyzej - zamontuj przod i potestuj kilka subow. R6A sa ok, ale tylko jesli lubisz sluchac glosno. Ciszej niestety mula okrutnie.