Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal TV-5575A powoli ginie obraz

janek_66 30 Gru 2006 17:31 884 6
  • #1 30 Gru 2006 17:31
    janek_66
    Poziom 19  

Po załączeniu zasilania odbiornik działa prawidłowo. Rozmiary obrazu właściwe. Za 5-6 minut powoli zaczyna się przyciemniać, po czym znów wraca do normy, ale nie na długo. Po minucie znów zaczyna się przyciemniać. Przyciemnianie trwa około 5 sekund, aż do całkowitego zniknięcia obrazu. W czasie przyciemniania nie nie ma zmiany geometrii obrazu. Po zniknięciu obrazu zdjąłem przewód zasilający anodę kineskopu, aby stwierdzić czy dochodzi wysokie napięcie. Zbliżyłem końcówkę kabla do długiego wysokoomowego rezystora połączonego z masą układu, stwierdzając brak WN. Czy można stwierdzić że jest to usterka trafopowielacza, czy może innych elementów? Nadmieniam że fonia cały czas jest prawidłowa, czyli przetwornica pracuje.

0 6
  • #2 30 Gru 2006 17:39
    Wojtekx
    Poziom 18  

A nie zanika Ci żarzenie ?
    Zacznij od przelutowania płączenia PK z płytą tam najcześciej sa zimne luty przy kołkach.[/img]
    Dziwi mnie tylko brak WN.

0
  • #3 30 Gru 2006 19:12
    motyl22
    Poziom 27  

Witam! Napiecie B+ sprawdzone? Elektrolity wymienione? Powodzenia

0
  • #4 30 Gru 2006 21:27
    janek_66
    Poziom 19  

Dziękuję za podpowiedzi. Możliwość sprawdzenia będę miał dopiero po Nowym Roku. Narazie jeszcze nic nie wymieniałem, B+ też nie sprawdzałem. Informacje przekażę około 4 stycznia. Wszystkim elektrodowiczom - szczęśliwego Nowego Roku.

0
  • #5 30 Gru 2006 21:34
    CHACA
    Poziom 43  

:arrow: Chłopie a jak nagle pojawi się WN :!.
    Nie wolno robić takich rzeczy na załączonym TV!
    Chcesz sie z życiem rozstać!
    Trafo WN prawdopodobnie do wymiany.
    Sprawdż jeszcze czy po zaniku WN szyjka kineskopu ma żarzenie.

0
  • #6 30 Gru 2006 21:54
    LeDy
    Poziom 43  

Sprawdż napięcie żarzenia kineskopu. I to chyba jedyne uszkodzenie. Twoje zycie nie jest w niebezpieczęństwie.Przeważnie te zimne lutowania są przy kołkach gniazda na płycie głównej ale jak nie to sprawdż,przelutuj całą drogę żarzenia od trafa do kineskopu.

0
  • #7 31 Gru 2006 12:00
    janek_66
    Poziom 19  

Dzięki. Akurat o swoje życie nie obawiałem się. Chociaż spotkanie z WN do przyjemności nie należy (kilka razy doświadczyłem), wiem że wartość prądu jest niższa od 5 mA - śmiertelna powyżej 30 mA. Nieprzyjemny jest swąd przypalanej skóry. Faktycznie jeśli jest to sprawa żarzenia kineskopu prześlę kolegom " pomógł " (po 4 stycznia). Pozdrowienia

0
  Szukaj w 5mln produktów