Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak uruchomienia laptopa na baterii naładowanej do 98%

02 Sty 2007 19:59 1458 5
  • Poziom 10  
    Witam

Mój problep polega na tym że w laptopie baterie mam naładowaną do 98%

ale po wyciągnięcia zasilania sieciowego laptop sie nie włancza

wie może ktoś dlaczego ??
  • Poziom 15  
    to samo co w moim - bateria jest w takim stanie ze nie wytrzymuje ani chwili i od razu sie rozladowywuje.

Masz 2 mozliwosci

1 - Wymienic baterie na nowa (ok 200 - 300zł)
    2 - Mozna zregenerowac baterie (nie bardzo wiem jak) ale podobno nie daje zbyt dobrych efektow, jest bardzo czasochlonne.

wedlug mnie pierwsza metoda jest pewniejsza. ja kupilem na allegro uzywana za 230zł i wszystko jest super
  • Poziom 24  
    Witam, możesz wymienić ogniwa oraz przeprogramować pamięć eeprom na płytce elektroniki baterii. Na pewno będzie Cię mniej kosztować niż kupno nowej lub używanej baterii z Alegro.

Pozdrawiam
    ArteXL
  • Poziom 10  
    ale on mi normalnie działał na tej baterii i trzymała ok 2 dni

po reinstalce systemu komp sie zachowuje jak by baterii nie było

ale ją rozpoznaje naładowaną
  • Poziom 24  
    Masz ten sam problem co ja u siebie... po reinstalce takie same objawy, wypinam baterię i laptop wyłącza mi się po około 5-7 minutach. Zainstalowałem program do monitorowania stanu baterii i pokazuje mi on taki stan: po wyłączeniu zasilacza, bateria szybko "rozładowuje" się do poziomu ok 4,6-4,9% i tak zostaje... jak wyłączyłem w opcjach zarządzania energią 'akcję podczas krytycznego stanu baterii' najciekawsze było to, że laptop pracował około 2,5 godziny na piszczącym alarmie, denerwowało mnie to ale wytrwale siedziałem na wyciszonym dźwięku. Nie mogłem odpalać niektórych aplikacji, bo pokazywał się komunikat o zbyt niskim stanie akumulatora, no i filmu ciężko było obejrzeć, bo piszczało cały czas z głośnika. Szukałem sterownika jakiegoś innego niż standardowy windowsowy sterownik do baterii (u mnie siedzi panasonic 6600mAh, symbolu nie pamiętam teraz), nawet tutaj na elce, ale nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Najciekawsze jest jeszcze to, że po odpaleniu lapa z Auroxa 2006 live stan baterii pokazało mi na ponad 1 godzinę pracy (trochę pracowałem na baterii pod windą i chciałem sprawdzić na linuxie...), i faktycznie pracowałem prawie 1,5 godziny. Spróbuj u siebie wyłączyć tę opcję w zarządzaniu energią, dowiesz się choćby czy bateria siadła, czy drivera musisz szukać.... lub czegoś innego, sam nie wiem, a pomocy nie uzyskałem w tym temacie.
  • Poziom 10  
    nie podziałało

ja mam bateria BTP - 1831 nic więcej nie pisze

a sterowników nie znalazłem