Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamienniki tranzystorów do TDA2030a

04 Sty 2007 07:50 2971 9
  • Poziom 21  
    Jestem w trakcie budowy wzmacniacza na tda2030a ale podczas lutowania wszystkich elementów nastąpił problem, w sklepie elektronicznym nie mieli tranzystorów podanych w opisie tylko zamienniki, czy one mają takie same wyprowadzenia jak oryginały? Jeśli nie to jak sprawdzić które nóżki do której dziurki pasują?:D
    i jak je rozpoznac który jest który? znaczy które z prawej strony płytki a który z lewej? :(
    i podaje co jest napisane na jednym i drugim:
    1. NL204
    2N
    6488
    2. WO1144
    MOROCCO
    2N6491
  • Poziom 21  
    Te będą idealne ,dostępne i tanie oraz ta sama obudowa i wyprowadzenia - BD 911 oraz BD 912.Dziwię sie sprzedawcy ,że Ci takici nie zaoferowal Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    BD911 BD912 to ogolno dostępne tranzystory!! kup w jakims sklepie elektronicznym te tranzystorki
  • Poziom 39  
    Witam
    2N6488 to zamiennik BD911, a 2N6491 – BD912.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Oj :P nikt mnie nie zrozumiał :P te tranzystory co pisałem to już jest zamiennik BDP 392 i BDP 391 ale nie wiem który to który :( i czy mają takie same wyprowadzenia?
  • Poziom 31  
    a w jakich obodowach sa te tranzystory?? popatrz w katalogu to bedziesz wiedział wszystko co ci jest potrzebne.
  • Poziom 21  
    a z kąd mam wiedzieć w jakich są obudowach :D a może po prostu podłączyć je na chybił trafił? :P najwyżej będę miał tranzystorowe fajerwerki! :P
  • Poziom 39  
    Witam
    Nie bardzo cię rozumiem. Jeżeli masz schemat tego wzmacniacza, to na nim jest narysowane w jaki sposób te tranzystory zostały tam zamontowane. Teraz porównując schemat z płytką nie powinieneś mieć problemów z odnalezieniem odpowiednich (emiter –emiter, kolektor –kolektor, baza –baza) pól lutowniczych dla ich prawidłowego wlutowania.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Bonkot na schemacie i na płytce nie ma oznaczeń e,b,c :/ a schemat mam na kartce bo kupowałem na allegro.