witam !!!
Po uszkodzeniu zasilacza ani dvd ani cd nie daja sie wyktryc w biosie. Lampeczk i migaja sobie podczas startu kompa i nawet szuflada sie wysuwa ale to wszysko. DVD to LG DRD-8120B z wersja biosu 1.04 ( ściągnąłem już taki ze stronki http://forum.rpc1.org/portal.php i sflaszowałem go mtkflash`em ale nic sie nie zmieniło . Oczywiscie na poczatku rozkreciłem obydwa i patzryłem czy przypadkiem nie ma jakis widocznych uszkodzeń. Na lini +5 i +12V nie ma zwarc. Wiec chyba jest nieźle. Jeśli chodzi o tego CDka to jest to samsung SC-148F z wersja biosu FS02 - nie moge nigdzie takiego znaleźć bo na stronie Samsunga już nie ma supportu .
Prosze o jakąś rade co z tymi cdkami zrobic i czy wogóle coś da sie zrobić. Aha w tym samsungu jest kość eprom Atmela 27C512-90 do jednokrotnego programowania a takiej też nie ma nawet w Meditroniku.
W dvdku jest kosc sst.
Pozdrawiam
Po uszkodzeniu zasilacza ani dvd ani cd nie daja sie wyktryc w biosie. Lampeczk i migaja sobie podczas startu kompa i nawet szuflada sie wysuwa ale to wszysko. DVD to LG DRD-8120B z wersja biosu 1.04 ( ściągnąłem już taki ze stronki http://forum.rpc1.org/portal.php i sflaszowałem go mtkflash`em ale nic sie nie zmieniło . Oczywiscie na poczatku rozkreciłem obydwa i patzryłem czy przypadkiem nie ma jakis widocznych uszkodzeń. Na lini +5 i +12V nie ma zwarc. Wiec chyba jest nieźle. Jeśli chodzi o tego CDka to jest to samsung SC-148F z wersja biosu FS02 - nie moge nigdzie takiego znaleźć bo na stronie Samsunga już nie ma supportu .
Prosze o jakąś rade co z tymi cdkami zrobic i czy wogóle coś da sie zrobić. Aha w tym samsungu jest kość eprom Atmela 27C512-90 do jednokrotnego programowania a takiej też nie ma nawet w Meditroniku.
W dvdku jest kosc sst.
Pozdrawiam