Witam,
Niedawno kupiłem pralkę (Ariston AVSF109) i w mojej łazience (mieszkanie kupione niedawno z wyremontowaną łazienką) mam w ścianie rurę o średnicy wewn. około 30mm. Wlot tej rurki jest na wysokości jakies 55cm nad ziemią. Podejrzewam, że jest to syfon podtynkowy - nie wiem czy z zaworem kulkowym czy jakoś tak - nie znam się, wiem tylko tyle ile wyczytałem na forum. W każdym bądź razie wątpię żeby to była zwykła rurka idąca prosto do odpływu kanalizacyjnego, ponieważ nie śmierdzi z niej, a mieszkam tu już jakiś czas.
Jeżeli chodzi o źródło wody dla pralki to mam na wysokości 40cm od podłogi wyjście do podłączenia węża.
Moje pytania brzmią:
- Jak podłączyć wąż odpływowy pralki do tej instalacji? Czy mogę włożyć go bezposrednio do tego "syfonu" ?
- Czy może koniecznie należy zastosować jakieś uszczelniacze gumowe dopasowujące wąż do rurki (ponieważ jest trochę luzu)?
- Jak głęboko włożyć wąż w tą dziurę?
- Czy wąż musi być jakoś specjalnie poprowadzony do tej dziury? Chodzi mi o wygięcie go w kształt odwróconej poziomo litery "S". Jeśli konieczne jest specjalne ułożenie to jak to ma przebiegać.
Z góry dziękuję za pomoc.
Niedawno kupiłem pralkę (Ariston AVSF109) i w mojej łazience (mieszkanie kupione niedawno z wyremontowaną łazienką) mam w ścianie rurę o średnicy wewn. około 30mm. Wlot tej rurki jest na wysokości jakies 55cm nad ziemią. Podejrzewam, że jest to syfon podtynkowy - nie wiem czy z zaworem kulkowym czy jakoś tak - nie znam się, wiem tylko tyle ile wyczytałem na forum. W każdym bądź razie wątpię żeby to była zwykła rurka idąca prosto do odpływu kanalizacyjnego, ponieważ nie śmierdzi z niej, a mieszkam tu już jakiś czas.
Jeżeli chodzi o źródło wody dla pralki to mam na wysokości 40cm od podłogi wyjście do podłączenia węża.
Moje pytania brzmią:
- Jak podłączyć wąż odpływowy pralki do tej instalacji? Czy mogę włożyć go bezposrednio do tego "syfonu" ?
- Czy może koniecznie należy zastosować jakieś uszczelniacze gumowe dopasowujące wąż do rurki (ponieważ jest trochę luzu)?
- Jak głęboko włożyć wąż w tą dziurę?
- Czy wąż musi być jakoś specjalnie poprowadzony do tej dziury? Chodzi mi o wygięcie go w kształt odwróconej poziomo litery "S". Jeśli konieczne jest specjalne ułożenie to jak to ma przebiegać.
Z góry dziękuję za pomoc.